Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
اجزای هک رشد

اجزای هک رشد

اجزای هک رشد

وقتی صحبت  از هکر و هک کردن می شودن ناخوداگاه ذهن ما به یاد حملات سایبری و دستری غیر مجاز به اطلاعات و سوء استفاده و تخریب آن اطلاعات می افتد، اما امروز می خواهیم نوعی از هکر های کلاه سفید را به شما معرفی کنیم که نه تنها مضرر نیستند بلکه به رشد و پیشرفت یک کسب و کار کمک میکند. اصطلاحی که امروزه در دیجیتال مارکتینگ جایگاه ویژه ایی دارد. دراینجا ما مفهموم هک رشد و اجزای هک رشد را برای شما شرح می دهیم.

هک رشد یعنی،  مجموعه فعالیت های خلاقانه و هوشمندی که در کمترین زمان و با کمترین منابع به رشد و توسعه یک کسب کار کمک می کند و به شخصی که هک رشد را اجرا کند هکر رشد گویند. اجزای هک رشد در یک کسب و کار متشکل از یک گروه خلاق و ایده پرداز است که با استفداه از داده های آماری و استفاداه از ابزاراستراتژیک، موجب  پویایی سازمان و یا کسب و کار می شود.

انتخاب هدف یکی از اجزی هک رشد

انتخاب هدف

قبل از کاری ما باید هدفی را در کسب و کار خود تعیین کنیم، هدفی معقول و امکان پذیر که می تواند ما را در رشد و شکوفایی یاری کند. پس اولین گام در خصوص اجزای هک رشد انتخاب هدف است.ما باید برای کس بو کار خود یک هدف جامع و کاربردی تعیین کنیم که مثلا در ۵ سال آینده میزان فروش خود را ۸۰ برار بیشتر کنیم و برای آن برنامه ریزی کنید. هنگامی در ۵ سال آینده به فروش ۸۰ برابری خواهیم رسید که علاوه بر خفظ مشتریان فعلی، و جذب مشتریان جدید تنوع محصولات را بیشتر کنیم. هرچه تنوع محصول ما بیشتر شود طبیعاتاً می توانیم  متشریان بسشتر را جذب نماییم.

 داده کاوی

تجزیه و تحلیل اطلاعات، بررسی نیازهای بازار، سلیقه مشتریان و باز خورد انها از جمله مواردی است که هکر رشد در یک کسب و کار آنها را بررسی می کند، نقاط قوت و ضعف را پیدا می کند و نیاز های بازار را شناسایی می کند. فاکتور های مهمی در این بخش از اجزای هک رشد بررسی می شود حتی مسائل دینی و مذهبی و یا حتی عوامل اقلیمی  و جغرافیایی،

به عنوان مثال: 

کسب و کاری که در حوزه ی لباس و تجهیزات زمستانی فعالیت دارد قطعا در شبه جزیزه عربستان که منطقه خشک و کویری است شانسی برای بقای کسب و کار خود ندارد.البته ناگفته  نماند در خصوص داده کاوری و تحلیل اطلاعات؛ ابزار های متنوع ایی در این خصوص وجود دارد که در این بین می توان به سرویس گوگل انلایتیک اشاره کرد که کاملا رایگان است و به راحتی می توان داده های کلان را با آن بررسی نمود.

 

داده کاوی یکی از اجزای هک رشد

آزمون و خطا

پس از اینکه دانتستید از کسب وکار خود چه انتظاری دارید و چه هدفی را دنبال میکند، و بعد از آن به دریافت اطلاعات و تجزیه تحلیل آن پرداختید، نوب ان است که مدل سازی کنید و یک آزمون طراحی کنید و ببیند واکنش کاربران نسب به آن مسئله ایی که شما طرح کرده اید چیست؟ آیا بازخورد مناسبی را دریافت میکنید؟ یا لازم ست دوباره اطلاعات را بررسی کنید و چالش جدیدی را خلق کنید؟

به عنوان مثال:

اگر شما می خواهید محصول جدیدی را به کاربران خود معرفی کنید بهتر است از اهرم هایی مانند سرویس های ایمیل و یا  ارسال پیام کوتاه استفاده کنید که به نسبت سرویس های ایمیلی  مرسوم تر است! پس از آن،  با بررسی ترافیک سایت، میزان درخواست و میزان  بازدید از محصول می توانید میزان محبویت و رضایمندی مشتریان را اندازه گیری کنید. قطعا این بخش یکی از زمانبرترین مراحل از اجزای هک رشد است.

آزمون و خطا یکی از اجزای هک رشد

سخن آخر

در این مقاله به طور مختصر با اجزای هک رشد آشنا شده ایم. دانستیم که برای رشد کسب و کار خود می توانیم از هکرهای رشد کمک بگیریم . هدفی را تعیین کرده و به بررسی اطلاعات و تجزیه تحلیل نمودار ها بپدازیم و با توجه به نیاز های مشتریان و روند بازار محصولی را رائه دهیم . ابزار های گوناگونی مانند سایت و وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی و سرویس های ایمیلی از مهترین ابزاری هستند که ما به می توانیم برای ارتقای کسب و کار خود از آنها استفاده کنیم.

و به خاطر داشته باشیم زمانی مشتری جذب کسب و کار ما  می شود  که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین قیمت، به محصول ما دسترسی داشته باشد و این نکته را باید بدانیم که همیشه تخفیف و آفرها مورد رضایت مشتریان بوده و فاکتور بسیار مهی بشمار میآید و از ان استقبال خواهند کرد. اکنون که مبانی هک رشد را فراگرفته اید بهتر است برای کسب و کار خود از یک هکر رشد خود بهرمند شوید تا رشد و پوایی را به سازمان شما به ارمغان  بیاورد.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

1/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931