شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری

شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری

شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری

یکی از راه های رشد کسب و کار داشتن شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری می باشد. شعار تبلیغاتی عبارتی است که برندها با آن خود را معرفی می کنند. این عبارت مشخص می کند که بهترین خدمتی که می توانید به مشتری ارایه دهید و به آن پایبند باشید چیست. یعنی مشتری باید شما را با چه چیزی به یاد بیاورد. شعار تبلیغاتی معمولا عبارت یا جمله ای ساده است تا به راحتی در ذهن مخاطب بنشیند و تا مدت ها آن را به یاد بیاورد. البته اگر این شعار به دقت انتخاب شود. اهمیت انتخاب شعار تبلیغاتی به اندازه طراحی لوگو برای برند و یا حتی بیشتر از آن است زیرا مشتری با به یاد آوردن آن ویژگی خاصی که برند شما به آن متعهد است را برند شما را به خاطر خواهد آورد.

چرا باید شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری داشته باشیم؟

شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری

نقشی که شعارهای تبلیغاتی برای توجه مشتریان به محصولات دارند انکار نشدنی است. طراحی شعاری که بتواند به بهترین نحو برند شما و هویت و ویژگی آن را توصیف کند کار راحتی نیست و باید به بهترین شکل انجام شود. شعار شما شناسنامه و توصیف کننده تمام آنچه که هستید می باشد و به مشتری نشان می دهد که در چه زمینه ای می تواند به شما اعتماد کرده و به آن دلیل از شما خرید کند. داشتن شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری امکان رشد کسب و کار را بیشتر می کند.

اگر می خواهید که مشتریان شما را به یاد بیاورند باید در کنار داشتن نام تجاری یک شعار تبلیغاتی مناسب داشته باشید. در واقع مهم تر از داشتن نام تجاری داشتن شعار تبلیغاتی مناسب است. برای برند سازی شعار تبلیغاتی از ضروریات به شمار می رود زیرا برند سازی چیزی جز نقش بستن نام و هویت تجاری شما بر ذهن مشتری نیست و این امر بدون شعار تبلیغاتی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.

شعار تبلیغاتی باید چگونه باشد؟

عبارتی که برای شعار تبلیغاتی استفاده میکنید باید معنا دار و آهنگین باشد تا به خوبی در ذهن بماند. این عبارت باید شخصیت و هویت برند را به بهترین شکل و به صورت مختصر توصیف کند. در زمان های قدیم در جنگ های رو در رو قهرمانان خود را با عباراتی توصیف می کردند تا توجه همه را به خود جلب کنند. شعار تبلیغاتی برای برند نیز مانند همان رجز خوانی ها می باشد. به نوعی این شعار را باید رجز خوانی برای رقبا محسوب کرد که در صحنه رقابت امری عادی محسوب می شود که البته باید به دور از تخریب رقیب باشد.

شعار تبلیغاتی باید چگونه باشد؟

نکاتی که باید در طراحی شعار تبلیغاتی در نظر گرفت

 • شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری باید متناسب با خدمت و محصولی باشد که ارایه می دهید.
 • برای طراحی شعار تبلیغاتی می توانید از تجارب دیگر برندها استفاده کنید و ببینید چه چیزهایی موجب بیشتر دیده شدن آن ها شده و یا چه نکاتی موجب دفع مشتری شده است.
 • نظرسنجی از دیگران مخصوصا کسانی که تجربه بیشتری در امر تبلیغات و شعارهای تبلیغاتی دارند می تواند در طراحی بهتر شعار تبلیغاتی شما کمک کند.
 • بهتر است در طراحی شعار تبلیغاتی از کلمات و عبارات نامتعارفی که بر خلاف ادب و اخلاق می باشند خودداری کنید زیرا اگر هم در ذهن مخاطب بمانند ذهنیتی منفی ایجاد می کنند که تاثیر معکوس در جذب مشتری دارند.
 • برای انتخاب شعار تبلیغاتی باید دقت کنید که به فرهنگ, مذهب یا قومیت خاصی اشاره خاصی از نوع مخرب نداشته باشید زیرا به شدت تاثیر منفی خواهد داشت.
 • شعار تبلیغاتی باید همه اقشار را در بر بگیرد و جهت دار نباشد.
 • شعار تبلیغاتی برای جذب مشتری بهتر است لفظی موزون و آهنگین داشته باشد تا به راحتی در یاد همه بماند.
 • دقت کنید که نمی توانید مدام شعارهای تبلیغاتی خود را عوض کنید. این کار مانند این است که نام خود را مدام عوض کنید. پس بهتر است که با عجله شعار تبلیغاتی خود را انتخاب نکنید.
 • شعار تبلیغاتی باید بتواند مهم ترین ویژگی برند شما را به خوبی و سادگی بیان کند.
 • شعار تبلیغاتی باید بتواند حس نیاز را درون مشتری به وجود بیاورد تا مشتری برای خرید جذب شود.
 • شعار تبلیغاتی باید به مشتری این احساس را بدهد که این صرفا یک شعار تو خالی نیست و او می تواند به این برند اعتماد کند.

سخن پایانی

اهمیت نوشتن متن تبلیغاتی به اندازه داشتن یک نام تجاری و حتی مهم تر از آن می باشد. اگر به دنبال برندسازی برای کسب و کار خود و رشد دادن آن هستید نباید از داشتن شعار تبلیغاتی در کمپین های تبلیغاتی خود غافل شوید. این شعار هویت شماست و باید به نوعی باشد که مخاطب به آن اعتماد کند و همیشه آن را به یاد داشته باشد. در تبلیغات فرد به فرد که مشتریان محصولی را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند استفاده از شعار تبلیغاتی بسیار کارآمد تر خواهد بود. حتما برای انتخاب این شعار دقت کنید و از افراد با تجربه کمک بگیرید.

امتیاز

برچسب ها:

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931