جذب مشتری از طریق تولید محتوا
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

جذب مشتری از طریق تولید محتوا

جذب مشتری از طریق تولید محتوا

امروزه جذب مشتری از طریق تولید محتوا در دنیای مجازی حرف اول را می زند. تولید محتوایی که بتواند مشتریان را به کسب و کار شما جذب کند خود حرفه ای برای کسب درآمد گشته است. رفتن به صفحه اول گوگل از طریق راه های زیادی به دست می آید و می تواند به طور موقت موجب دیده شدن سایت و ارزیابی محصول شما و در نهایت جذب مشتری گردد اما جذب مشتری از طریق تولید محتوا مانند میخ محکمی شما را در صدر نتایج گوگل نگه می دارد و تضمینی برای جذب بیشتر مشتریان و از همه مهمتر اعتماد کردن افراد و وفادار ماندن آن ها به خدمات شما خواهد شد.

اگر در گذشته برای بازگشت متشتری به سایت خود با استفاده از ایجاد لینک های فراوان و تولید انبوه محتواهای کپی شده می توانستید رتبه اول گوگل را به دست بیاورید امروز نه تنها با این کار در صفحه اول جایگاهی نخواهید داشت بلکه از دیدگاه الگوریتم گوگل متقلب شناخته خواهید شد و حتی ممکن است سایت را به کلی از دست بدهید.

امروز این نکته برای همه مسجل شده است که تنها با ایجاد محتوای مناسب و مفید می توان در این عرصه باقی ماند. در این مقاله می خواهیم نکاتی را درباره جذب مشتری از طریق تولید محتوا به شما عزیزان ارایه دهیم.

جذب مشتری از طریق تولید محتوا

محتوا باید چگونه باشد؟

جذب مشتری از طریق تولید محتوا امری پر چالش و دقیق می باشد. محتوایی که تولید می کنید باید دقیقا منطبق با نیازهای بازار هدف شما بوده و بتواند او را راضی و مطمین نگه دارد. با توجه به رقابت زیاد در کسب و کارهای آنلاین و زیاد شدن مطالب مرتبط و مشابه بسیار باید بتوانید مطالبی را ارایه کنید که در عین تازگی منسجم حرفه ای و برطرف کننده نیاز مشتری شما باشد. تولید محتوای قوی و حرفه ای موجب اعتماد بیشتر مشتریان به خدمات و کسب و کار شما خواهد شد.

اگر محتوایی که در اختیار مخاطب قرار می دهید جذاب نبوده و حرف تازه ای برای گفتن نداشته باشد مشتری شما به سرعت سایت را ترک خواهد کرد و هیچ جذب مشتری از طریق تولید محتوا نخواهید داشت.

 چگونه می توانیم با تولید محتوا مشتری را جذب کنیم؟

بسیاری از مخاطبان در گوگل به دنبال راه حلی برای برطرف کردن مشکلات خود هستند. اگر بتوانید مطلبی ارایه دهید که این نیاز آن ها را برطرف کند موفق به جذب آن ها شده اید. آن ها سایت شما را به دوستان خود نیز معرفی خواهند کرد و مشتریان شما بیشتر خواهد شد. سعی کنید به دنبال نیازها و خواسته های مشتریان باشید تا بتوانید جذب مشتری از طریق تولید محتوا داشته باشید.

برای مثال :

اگر مشتری شما به دنبال راه حلی برای تعمیر گوشی هنگ کرده خود می باشد سعی کنید تمام راه کارهایی که ممکن است را به ساده ترین روش ممکن توضیح دهید و در آخر کارشناسان و متخصصان خود را در این حوزه معرفی کنید تا مخاطب شما در صورتی که به نتیجه نرسد بتواند با شما ارتباط برقرار کند.

سعی کنید مطالب شما نو و تازه بوده و فقط در سایت شما یافت شود. پس بهتر است برای تولید محتوای مورد نظر از متخصصان آن حوزه کمک بگیرید تا مطلب شما تخصصی تر شود. ایده هایی به مشتری خود ارایه دهید که قابل اجرا شدن باشد. وقتی مخاطب شما از راه حل هایتان نتیجه بگیرد به شما اعتماد خواهد کرد.

 چگونه می توانیم با تولید محتوا مشتری را جذب کنیم؟

محتوای خوب برای جذب مشتری چه ویژگی هایی دارد؟

برای جذب مشتری از طریق تولید محتوا باید مطلبی ارایه کنید که در هیچ سایت دیگری یافت نشود. البته ممکن است مشابه مطلب شما به وفور یافت شود اما منظور این است که باید مطلب جدیدی برای مشتری خود داشته باشید به طوری که مخاطب بخواهد در سایت شما بماند. برای اینکار بهتر است از مشاوره متخصصان آن حوزه که اطلاعات کافی دارند در کنار خود استفاده کنید و از مطالب آن ها بهره مند شوید. علاوه بر آن باید متن و نگارش شما انسجام داشته و مخاطب را گیج نکند.

بیش از حد کوتاه و یا طولانی نباشد و مخاطب را خسته نکند. ساده باشد و به راحتی با خواننده ارتباط برقرار کند. چالش برانگیز بوده و بتواند ذهن او را درگیر کند. ممکن است مطلب شما مفید و کارگشا باشد اما اگر نتواند با مشتری ارتباط بگیرد عملا ارزشی نخواهد داشت.

سعی کنید متن شما از نظر نگارشی و به کار بردن علایمی مانند نقطه ویرگول و غیره صحیح باشد تا اعتماد مخاطب بیشتر شود. متنتان زیاد رسمی و زیاد عامیانه به نظر نرسد. این ها باعث جذب و اعتماد خواهد شد.

جذب مشتری از طریق تولید محتوا

سخن آخر

جذب مشتری از طریق تولید محتوا راهکاری مطمین برای کسب و کار شما می باشد که اگر به طور صحیح ایجاد شود مشتریان شما را بیشتر می کند. این امر در دنیای امروز اجتناب ناپذیر است پس برای تولید محتوای مفید جدی باشید و سعی کنید افراد متخصص در این حوزه را جذب کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931