خانه » تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

۹ ماه از سال ۲۰۲۰ گذشته و کم کم باید خودمان را برای ورود به سال ۲۰۲۱ آماده کنیم. در این مقاله قصد داریم تا تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین را که نقطه مقابل بازاریابی سنتی قرار دارد با تمرکز بر سال ۲۰۲۰ معرفی کرده و بر اساس آن، چشم انداز و دورنمایی از ابزارهای هک رشد در سال ۲۰۲۱ را نیز ترسیم نماییم؛ با ما همراه باشید.

اگرچه امکان پیش بینی دقیق تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای هک رشد در سال ۲۰۲۱ وجود ندارد و ما هم چنین ادعایی نداریم که به صورت دقیق این پیش بینی را کرده ایم، اما با توجه به اتفاقات سال ۲۰۲۰، می‌ توانیم تا حدود زیادی خود را برای سال آینده آماده نماییم.

دیجیتال مارکتینگ با سرعت و همگام با تکنولوژی در حال تکامل و توسعه است و طبیعتا کسب و کارهایی که نتوانند خود را به موقع با سرعت تکامل و توسعه آن، هماهنگ نمایند با همین سرعت نیز از گردونه رقابت حذف می شوند و این یک واقعیت تلخ و بیرحمی است که اگرچه قبول آن خیلی تلخ است اما قطعا پذیرش آن شما را از به مشکل برخوردن در آینده نه چندان دور در امان نگه می دارد.

ابزارهای هک رشد و تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰

۱- اینستاگرام

اینستاگرام بخشی از شرکت فیسبوک است و حتی اخیرا به instagram from facebook تغییر نام داده است

ابزارهای هک رشد و تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020 و 2021
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

در نبود پلتفرم های قوی و مقتدر داخلی یا خارجی در فضای مجازی ایران، و به ویژه بعد از فیلتر شدن تلگرام، اینستاگرام به یکه تاز عرصه فضای مجازی کشور تبدیل شده و دارد در این عرصه سروری می کند. اگرچه جسته و گریخته خبرهایی از احتمال فیلتر شدن اینستاگرام در آینده، مطرح می شود. اما احتمال عملی شدن این فیلترینگ بعید است چون اولا در کوتاه مدت امکان طراحی پلتفرم داخلی که بتواند جایگزین اینستاگرام شود وجود ندارد. ثانیا به دلیل اطلاع دولت از اشتغال و کسب درآمد بسیاری از افراد در این پلتفرم، و نبود امکان جایگزین در کوتاه مدت، و تبعات اقتصادی و غیراقتصادی آن بعید است که از فیلتر شدن آن حمایت شود.

برای کسب و کارهای اینترنتی، هر یک فالوور واقعی و فعال اینستاگرام به مثابه یک قطعه جواهر و الماس، ارزش دارد. بسیاری از افراد به صورت شخصی در اینستاگرام در حال ارایه خدمات و محصولات خود هستند و دولت نیز به خوبی از این وضعیت مطلع است و حتی آن را به عنوان دستاورد خود در زمینه اشتغالزایی قلمداد و معرفی می کند. پیش بینی می شود روند محبوبیت اینستاگرام در سال های بعد نیز ادامه داشته باشد. به همین دلیل عقل سلیم حکم می کند تا برای حضور فعال در آن برنامه ریزی و کوشش نماییم و از تمام ظرفیت ها و قابلیت های آن نظیر استوری، هایلایت، پست های اسلایدی، ویدیو لایو، آی جی تی وی و … استفاده نماییم.

 

۲- محتوای ویدیویی

محتوا پادشاه است. این سخنی است که از دیرباز تاکنون در فضای اینترنت معروف بوده و حکایت از اهمیت بالای نقش محتوا در بازاریابی دیجیتال داشته است. اما واقعیت این است که هیچ محتوای متنی و حتی صوتی و تصویری قادر به رقابت با محتوای ویدیویی نیست. به همین دلیل، اکنون رویکرد غالب موتورهای جستجو به ویژه گوگل به گونه ای رفته که کاربران را بیش از پیش به سوی محتوای ویدیویی هدایت می کنند.

تجربه نشان داده که در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام نیز تجربه نشان داده  که توجه کاربران به سوی محتوای ویدیویی به ویژه ویدیوهای لایو (زنده) بیشتر از دیگر انواع محتوا مثل محتوای صوتی و متنی و تصویری جذب می شود.

تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020 و 2021
تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

اهمیت و میزان تاثیرگذاری محتوای ویدیویی در جذب مخاطب این قدر زیاد شده که پلتفرمی مانند اینستاگرام با کمک هوش مصنوعی در چند ثانیه، ویدیوهای کپی را شناسایی و بلاک می کند تا بدین وسیله از حقوق کپی رایت و ماکیت فکری صاحب اصلی محتوای ویدیویی صیانت نماید.

با این مقدمه طبیعی است که یک کسب و کار اینترنتی بدون داشتن برنامه برای تولید و ارایه محتوای ویدیویی باکیفیت و جذاب موفق نخواهد بود.

 

۳- اینفلوئنسر مارکتینگ

افراد تاثیرگذار و ذی نفوذ (به طور مثال سلبریتی ها) که به دلیل شهرت و معروفیت شان، ابراز عقیده و بیان آنها بر روی افکار عمومی تاثیر و نفوذ زیادی دارد؛ در سال ۲۰۲۰ یکی از مهمترین تکنیک ها و ابزارهای هک رشد در بازاریابی دیجیتال بوده و به احتمال زیاد تا سال های سال همچنان این قاعده برقرار خواهد بود.

ابزارهای هک رشد و تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020 و 2021
اینفلوئنسر مارکتینگ

به عنوان مثال وقتی شما می بینید که فردی مثل مهران مدیری تبدیل به سفیر برند فروشگاه های زنجیره ای رفاه می شود و با حاضر شدن بر روی صفحات تلویزیون به تبلیغ فروشگاه رفاه می پردازد تا بلکه این برند در حال فراموشی را احیا کند نمونه ای از این اتفاق است.

اما شما دست روی دست نباید بگذارید تا فراموش شوید و بعد اقدام به اینفلوئنسر مارکتینگ نمایید. از همین حالا و قبل از اینکه به یک برند فراموش شده تبدیل شوید؛ دست به دامان ایفلوئنسرها شوید. تبلیغات و بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها نوعا هم ارزان تر و هم اثربخش تر از بسیاری از متدهای دیگر تبلیغاتی و مارکتینگ می باشد.

 

۴- جستجوی صوتی (voice search)

از سئو و اهمیت جستجوی متنی در موتورهای جستجو چیزی کم نشده و کاربران زیادی همچنان در موتورهای جستجو هر چه می خواهند را تایپ و جستجو می کنند. اما روند دارد به نفع جستجوی صوتی تغییر می کند. به همین دلیل متخصصان سئو و دیجیتال مارکتینگ نباید از این موضوع غفلت کنند چراکه اگر نتوانند خود را با این موضوع وفق دهند از قافله عقب خواهند ماند در عوض با اطلاع از این راز می تواند نسبت به هک رشد اقدام کرد و میانبر زد.

تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020 و 2021
نقش موتورهای جستجو در تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ

۵- اپلیکیشن پیام رسان واتساپ

 

واتساپ ۱.۶ میلیارد کاربر فعال دارد که ۵۵ میلیارد پیام در روز به هم اسال می‌ کنند. بعد از فیلتر شدن پیام رسان تلگرام در ایران، و در نبود پیام رسان بومی مقتدر که بتواند خلا تلگرام را به خوبی پر کند، توجه بسیاری از ایرانیان به سوی واتساپ جلب شد و اکنون کمتر ایرانی را می توان سراغ داشت که بر روی گوشی هوشمند خود این اپلیکیشن محبوب را نصب نکرده باشد.

ابزارهای هک رشد و تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020 و 2021
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

این اپلیکیشن امکان ارتباط سریع و آسان را بین مشتری و فروشنده فراهم می سازد. پس یک کسب و کار اینترنتی نباید از آن غافل باشد و باید پشتیبانی از مشتریان در این مسیر به عنوان یک تکنیک هک رشد در دیجیتال مارکتینگ ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به اینکه تمرکز این مقاله بر اختصار و معرفی اجمالی روش های هک رشد و بازاریابی آنلاین است بیش از این در مورد اینستاگرام سخن نمی گوییم اما این وعده را به شما می دهیم که در آینده مقاله مستقلی با موضوع تکنیک های دیجیتال مارکتینگ از طریق هک رشد در اینستاگرام منتشر نماییم.

تکنیک های برتر دیجیتال مارکتینگ به موارد فوق محدود نمی شود اما مهمترین ها از نگاه ما و با تمرکز به محدوده زمانی و مکانی ما اینچنین است.

کسب و کار خود را رشد دهید ...

راه‌کارهای هایپراد برای رشد کسب‌وکار شما

لینک های مفید

هکربیز یک آژانس هک رشد است. هک رشد باعث ایجاد یک نوع بینش و تفکر جدید در ما شده است. بنابراین ، قبل از اینکه ما به فکر رشد کسب و کار شما باشیم، ابتدا هک رشد باورهای شمارا آغاز می کنیم و در نهایت برای رشد کسب و کار شما از ناب ترین تکنیک های موجود استفاده میکنیم. ما تیمی جوان از افراد علاقه مند تکنولوژی و افکار خلاق برای کمک به کسب و کارها و افراد مختلف برای رسیدن به اهدافشان هستیم و باور داریم که می توانیم با کمک به کسب و کارها جامعه و اقتصاد پویاتری داشته باشیم.

کپی رایت 1399 تمامی حقوق محفوظ و متعلق به هکربیز می باشد.