خانه » فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری
فعالسازی مشتری

فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری

دراین ویدئو آموزشی به فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری میشه. یک اشتباه رایج شرکت ها اینه که تمرکز اصلی رو در همون ۱۴ روز ابتدائی مشتریان میزارن . البته باید یادمون نره فعال سازی مشتریان از محصولی به محصول دیگر متفاوت است
مثلا برای اسنپ فود فعال سازی یعنی سفارشو ثبت کنه . بعد از اون چیزی عوض نمیشه، مشتری فقط دوباره یرمیگرده و یه سفارش دیگه میزاره.

اما برای محصول هایی مثله ارتباط با مشتری CRM کاربر میتونه از صدها راه مختلف فعال بشه. اونها ممکنه چند تا از فیچرهای کلیدی رو امتحان کنن و بقیه فیچرها رو نگاه هم نکنند. برای همین هم ما فعالسازی (Activation) و در سطح محصول تعریف نمیکنیم بلکه در سطح فیچرها و ارزش محصول  تعریف میکنیم.

اگه فعال سازی و در سطح محصول ببینین خیلی کلی فعال سازی و بررسی میکنین . برای اینکه مشتریان ما در بلند مدت فعال بمونن باید ارزش های محصول رو به اونها یاداوری کنین و به اونها اموزش بدین .این فعالیتی یکباره نیست بلکه باید مدام اتفاق بیوفته حتی خیلی بعدتر از زمانیکه مشتری با ما آشنا شده یا حتی وفادار به اونه ….

نتیجه گیری :

اکثر ماها فعالسازی رو در سطح محصول و فقط برای روزای اولیه برخورد مشتری با محصولمون تعریف می‌کنیم و اندازه‌گیری و بهینه‌سازی می‌کنیم. اما واقعیت اینه که برای فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری باید تمام فیچرهای محصولمون اکتیویت بشه و تنها در اون صورته که مشتری برای دوره بلندمدت‌تری فعال باقی می‌مونه.

کسب و کار خود را رشد دهید ...

راه‌کارهای هایپراد برای رشد کسب‌وکار شما

لینک های مفید

هکربیز یک آژانس هک رشد است. هک رشد باعث ایجاد یک نوع بینش و تفکر جدید در ما شده است. بنابراین ، قبل از اینکه ما به فکر رشد کسب و کار شما باشیم، ابتدا هک رشد باورهای شمارا آغاز می کنیم و در نهایت برای رشد کسب و کار شما از ناب ترین تکنیک های موجود استفاده میکنیم. ما تیمی جوان از افراد علاقه مند تکنولوژی و افکار خلاق برای کمک به کسب و کارها و افراد مختلف برای رسیدن به اهدافشان هستیم و باور داریم که می توانیم با کمک به کسب و کارها جامعه و اقتصاد پویاتری داشته باشیم.

کپی رایت 1399 تمامی حقوق محفوظ و متعلق به هکربیز می باشد.