Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
برند سازی برای شخص

برند سازی برای شخص

برند سازی برای شخص

برندسازی برای شخص مبحثی است که این روزها بسیار متداول شده است. با وجود شبکه های اجتماعی مانند لینکدین, فیس بوک و اینستاگرام بسیاری از افراد امکان معرفی کسب و کار خود و مهارت ها و خدماتی که می توانند ارایه دهند را پیدا کرده اند. در واقع این شبکه های اجتماعی سبک زندگی بسیاری از جوامع را تغییر داده است. امروزه کمتر کسی را می بینید که در این شبکه های اجتماعی عضو نباشد. البته برند سازی برای شخص پیش از این ها مطرح بوده و مسیله جدیدی نیست اما امروزه بسیار گسترده تر شده است و اینترنت و شبکه های اجتماعی بستر را برای برند سازی گسترده تر کرده اند.

برند سازی برای شخص

برند سازی شخص به چه معنایی می باشد؟

تخصص داشتن در دنیای کسب و کار امروز یک ضرورت برای ادامه دادن می باشد اما کافی نیست. امروزه رقابت به اوج خود رسیده است و متخصصان بسیار زیادی وجود دارند. بنابراین داشتن مهارت و تخصص به تنهایی برای شناخته شدن کافی نمی باشد. در کنار این ها شما باید دیده شوید. هدف برند سازی برای شخص در واقع به همین دیده شدن تخصص شما در میان هزاران نفر کمک می کند.

به عبارتی می توان گفت پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی معرفی شما به عنوان یک متخصص به جامعه و به یاد ماندن نام شما برای انجام آن تخصص خاص می باشد. لزوما برند سازی شخصی داشتن یک مهارت نیست. ممکن است افراد نام شما را به خاطر محصولتان بشناسند. در واقع نام شما هم مانند محصولتان یک برند باشد. مانند ایلان ماسک و یا استیو جابز بنیان گذاران تسلا و اپل.

اهمیت برندسازی برای شخص چیست؟

افراد با توجه به مهارت ها و استعدادهای خود به دنبال کسب و کاری هستند که در آن بتوانند از این مهارت ها و استعدادها استفاده کنند اما متاسفانه بسیار از آن ها در جایگاه متناسب با مهارت های خود نیستند و یا حتی ممکن است بیکار باشند. برندسازی برای شخص این موقعیت را به وجود می آورد تا افراد بر اساس تخصص و مهارت های خود به کسب درآمد بپردازند و جایگاه واقعی خود را پیدا کنند. موقعیت های شغلی بهتر و کسب در آمد بیشتر و از همه مهم تر کار کردن بر اساس علاقه و استعداد از موارد اهمیت برندسازی شخصی است.

همین که با علاقه و اشتیاق به کاری بپردازید و از آن کسب درآمد کنید بهترین شیوه زندگی می باشد و به شما آرامش می بخشد. همچنین روز به روز مهارت هایتان افزایش می یابد و نقاط قوت و ضعف خود را بهتر خواهید شناخت.

اهمیت برندسازی برای شخص چیست؟

برند شخصی و کسب و کار چگونه به هم مربوط می شوند؟

در دنیای کسب و کار مهم ترین مسیله داشتن اعتبار است. احتمالا اصطلاح اعتبار بازار را شنیده اید که به برخی افراد و یا برندها نسبت می دهند. در واقع با داشتن اعتبار در بازار حتی اگر موجودی کافی نداشته باشید بقیه به شما و اعتبار شما اعتماد می کنند و درخواستتان را انجام خواهند داد. بنابراین مهمترین چیز برای بقا در کسب و کار داشتن اعتبار است و مدیریت این مسیله باید به افرادی باهوش و خبره واگذار شود زیرا از دست دادن اعتبار به معنای از دست دادن همه چیز است.

به همین منظور بسیاری از کسب و کار ها برای تبلیغات خود از افراد مشهوری که به نوعی برند محسوب می شوند در تبلیغات خود استفاده می کنند. به نوعی از اعتبار آن ها برای کسب کار خود استفاده می کنند. این مسیله جدیدی نیست و خیلی وقت است که استفاده از افراد مشهور در تبلیغات دیده می شود. بسیاری از چهره های مشهور نیز به اعتبار نام خود دست به ایجاد کسب و کار زده اند و با استفاده از نام خود به فروش محصولاتی که تولید کرده اند می پردازند و برند شخصی خود را تبدیل به کسب و کار کرده اند.

آیا می توانم برند شخصی خود را داشته باشم؟

هر کسی با توجه به مهارت و تخصص خود می تواند برای خود برند شخصی داشته باشد. برند بودن تنها مختص  بازیگران و خواننده و به قولی سلبریتی ها نیست. در واقع شما نیازی ندارید که تمام مردم شما را بشناسند. کسانی که حرفه و تخصص شما را دنبال می کنند و یا به آن نیاز دارند کافی هستند. برای اینکه برند شخصی خود را داشته باشید در ابتدا باید خود و توانایی های خود را به خوبی بشناسید و کم کم آن را تقویت کنید. هیچ متخصصی یک شبه به محبوبیت نرسیده است و مهارت خود را یک شبه به دست نیاورده است. همه کسانی که به نظر شما برند به نظر می رسند قطعا شکست ها و نا امیدی های زیادی را پشت سر گذاشته اند.

در واقع برندسازی برای شخص نمی تواند یک هدف باشد که در مدت مشخصی به آن برسید. برندسازی یک شیوه زندگی می باشد که ادامه دار است. شیوه زندگیی که شما در آن به کار مورد علاقه خود می پردازید و کسب درآمد می کنید. قطعا در این راه سختی ها و شکست های بسیاری را پشت سر خواهید گذاشت ولی برای رسیدن به اوج نباید نا امید شد.

Rate this post

امتیاز

Rate this post

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931