رشد کسب و کار با استراتژی
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
رشد کسب و کار با استراتژی

رشد کسب و کار با استراتژی

رشد کسب و کار با استراتژی

هر کسی که در دنیای کسب و کار فعالیت می کند به دنبال رشد و توسعه آن می باشد. از استارت آپ ها تا کسانی که مدت هاست در بازار و تجارت فعالیت دارند. رشد کسب و کار با استراتژی برای شرکت های کوچک و استارت آپ ها اهمیت بیشتری دارد. این شرکت های نوپا و تازه کار برای این که به فعالیت خود ادامه دهند و در بازار باقی بمانند باید بتوانند سریع تر از رقبای خود پیشرفت کنند. بنابراین استراتژی هایی که آن ها به کار می برند باید راه کارهایی باشد که با رقبای قدیمی تفاوت داشته باشد و بتواند رشد سریع تری را برای آن ها رقم بزند.

هک رشد اصطلاحی است که برای رشد کسب و کار با سرمایه کم و روش های جدید و سریع به کار می رود. در واقع هک رشد برای اولین بار توسط شان الیس برای کمک به کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها طراحی شد. او توانست با استفاده از روش های خود به رشد سریع تر این استارت آپ ها کمک کند. رشد کسب و کار با استراتژی جدید و سریع که هک رشد نامیده می شود برای پا برجا ماندن در دنیای کسب و کار ضروری به نظر می رسد.

هک رشد برای رشد کسب و کار

 

رشد کسب و کار هک رشد

یک استارت آپ و کسب و کار کوچک برای تبدیل شدن به کسب و کاری بزرگ راهی طولانی و سخت پیش رو دارد. هک رشد راهی است برای رسیدن به این هدف با زمانی کمتر. رشد کسب و کار با استراتژی در ابتدا شاید سخت و طاقت فرسا به نظر برسد اما به محض این که در مسیر درست قرار بگیرید طی کردن ادامه راه سریع تر خواهد بود.

در واقع استراتژی هک رشد به مانند قدم گذاشتن روی پله های یک نردبان است. در پله های ابتدایی نردبان خطر کمتر است و احتمال رشد نیز پایین تر. اما به تدریج بالا رفتن از این نردبان سخت تر خواهد شد و البته رشدتان هم بیشتر می شود.

مراحل رشد کسب و کار با استراتژی

۱-شناخته شدن

اولین مرحله رشد برای هر کسب و کاری شناساندن محصولات خود به مشتریان می باشد. مشتری برای اینکه از شما خرید کند باید شما را بشناسد. تبلیغات و بازاریابی از راه های شناساندن خود به مشتریان است و جزیی جدایی ناپذیر در کسب و کار. در واقع تبلیغات و بازاریابی در تمام مراحل و برای همه ی کسب و کارها از کوچک تا بزرگ لازم است. خود تبلیغات و بازاریابی روش های مختلفی دارد که برخی از روش های آن از استراتژی های هک رشد می باشد.

۲-توسعه فروش

یکی از راه های رشد کسب و کار با استراتژی توسعه فروش می باشد. پس از مدتی که فروش در حوزه کنونی به اندازه کافی رشد کند باید به فکر این باشید که فروش خود را گسترده تر کنید و در نواحی دیگر و یا شهرهای دیگر هم کسب و کار خود را توسعه دهید.

رشد کسب و کار با استراتژی

۳-ایجاد بسترهای مختلف فروش

مرحله  دیگری از مراحل رشد کسب و کار با استراتژی این است که برای فروش محصولات و خدمات از بسترهای مختلفی استفاده کنید. ایجاد سایت اینترنتی و فروش آن لاین و استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از بهترین بسترهای فروش می باشند.

۴-ایجاد تنوع در محصولات و خدمات

ایجاد تنوع در محصولات و خدمات می تواند مشتریان را به خرید محصولات بیشتری ترغیب کند. مشتریان قدیمی که از محصولات شما راضی بوده اند از محصولات جدید استقبال خواهند کرد و آن ها را به دوستان خود نیز معرفی می کنند.

چه موانعی در سر راه رشد کسب و کار وجود دارند؟

این طور نیست که همیشه راه برای رشد هموار باشد. قطعا در رشد کسب و کار با استراتژی موانع و مشکلاتی قرار می گیرد که باید با صبر و حوصله به حل آن مشکلات پرداخت. در ادامه مسیر ممکن است منابع مالی, انسانی و … با کمبود مواجه شود. ممکن است هکر رشد که استراتژی های لازم برای رشد را تدوین می کند به اندازه کافی با اهداف و ارزش های شرکت آشنا نبوده و در جهت دیگری حرکت کند که برخلاف آن اهداف و ارزشهاست.

پویایی بیش از حد بازار و تغییرات سریع آن نیز ممکن است برنامه های زمانی را بهم بریزد و فشار بیشتری به کسب و کار شما وارد کند. افزایش روزانه قیمت ها و تورم نیز از مشکلاتی است که بر سر راه رشد قرار می گیرند. با این حال نباید نا امید شد. باید با صبر و حوصله مشکلات را حل کرد و ادامه داد. به هر حال وجود این مشکلات و برخی مشکلات پیش بینی نشده گریز ناپذیر است و بدانید که فقط شما درگیر این گونه مشکلات نیستید.

موانع رشد کسب و کار

سخن پایانی

در دنیایی که همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز رقبای جدیدی ظاهر می شود در جا زدن به معنای نابودی کسب و کار خواهد بود. استارت آپ ها و کسب و کارهای قدیمی هر دو برای پیدا کردن جایگاه در بازار و یا حفظ موقعیت فعلی و رشد کسب و کار با استراتژی باید از تکنیک های هک رشد استفاده کنند. این تکنیک ها توسط هکر رشد با تجربه و حرفه ای که به ارزش های شرکت شما آشنا باشد انجام می گیرد. پس بهتر است برای این منظور از افراد مجرب استفاده کنید تا رشد بیشتری را در کسب و کار خود تجربه کنید.

امتیاز

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931