تبلیغات موثر برای جذب مشتری
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
تبلیغات موثر برای جذب مشتری

تبلیغات موثر برای جذب مشتری

تبلیغات موثر برای جذب مشتری

بر هیچ کس پوشیده نیست که تبلیغات موثر برای جذب مشتری جزیی جدایی ناپذیر از دنیای کسب و کار است. شما اگر بهترین و با کیفیت ترین محصولات را هم داشته باشید اگر کسی از وجود آن خبر نداشته باشد فروشی نخواهید داشت. تبلیغات اگر به درستی انجام شود نه تنها هزینه کردن برای آن مشکلی ندارد بلکه لازم و ضروری است. تبلیغات موثر از هزینه کرد اضافه و هدررفتن سرمایه جلوگیری می کند. در واقع شما برای اینکه فروش خود را بیشتر کنید حتما به تبلیغات نیاز دارید اما اینکه چگونه تبلیغ کنید که در فروش بیشتر موثر باشد نیاز به مطالعه و تجربه دارد.

منظور از تبلیغات موثر برای جذب مشتری چیست؟

تبلیغات به معنی آگاه کردن مشتریان از محصولات و خدمات خود و ویژگی های آن می باشد. تبلیغاتی که به طور صحیح و موثر انجام شود موجب جذب مشتری و فروش بیشتر خواهد شد  و آن ها را به خرید تشویق خواهد کرد. تبلیغات انواع مختلفی دارند و هر نوع تبلیغی لزوما مناسب کسب و کار شما نیست. برای مثال یک سوپر مارکت محلی نیازی به تبلیغات در سطح شهر ندارد و در حد همان محله کفایت می کند. برعکس یک تولید کننده مواد غذایی نیاز به تبلیغات در سطح شهر و حتی کشور دارد. پس برای تبلیغات موثر برای جذب مشتری باید در ابتدا برای رشد کسب و کار با استراتژی پیش رفت و گستردگی آن را در نظر گرفت.

آیا روش های قدیمی تبلیغات همچنان کارآمد هستند؟

از دیرباز بهترین و مهمترین نوع تبلیغات, تبلیغات فرد به فرد بوده است. مشتریان به دوستان و آشنایان خود بسیار بیشتر از تبلیغات دیگر اعتماد دارند. پس اولین نکته ای که باید توجه داشته باشید بالا بردن کیفیت و رضایتمندی مشتریان است که باید از روش های بازگشت مشتری استفاده کنید . این بهترین تبلیغات موثر برای جذب مشتری در هر نوع کسب و کاری می باشد.

تبلیغات موثر برای جذب مشتری

روش های تبلیغاتی قدیمی بسته به نوع کسب و کار شما ممکن است هنوز موثر باشند ولی همه کسب و کارها برای موفق شدن باید روش های نوین تبلیغات را نیز در دستور کار خود قرار دهند. البته این به این معنی نیست که هر نوع تبلیغی برای هر نوع کسب و کاری کارآمد می باشد. در گذشته تبلیغات در بیلبوردها, پخش تراکت, روزنامه و رسانه ها بسیار متداول بود و البته هنوز هم ادامه دارد اما کافی نیست.

امروزه بیشتر مردم در گوشی های خود به دنبال محصول و خدمات مورد نیاز خود می گردند. پس نباید از این فضا دور بمانیم. همچنین مخاطب امروز بسیار هوشیارتر است و نمی توان تنها با انبوه تبلیغات او را مجاب به خرید کردن نمود بلکه باید اعتماد او را به دست آورد. اگر مشتری به شما اعتماد کند قطعا همان تبلیغات فرد به فرد نیز صورت خواهد گرفت و فروش شما را افزایش خواهد داد. در ادامه چند نکته تبلیغات موثر برای جذب مشتری را ذکر خواهیم کرد.

کسب و کارتان محلی است یا در سطح کشور؟

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که کسب و کار شما تا چه محدوده ای قرار است خدمات ارایه کند؟ آیا یک فروشنده جزیی در سطح محله هستید یا خدمات شما به سایر تقاط شهر و حتی کشور نیز ارسال می شود؟ اگر فروشنده خرد باشید نیازی نیست برای دیده شدن هزینه تبلیغات تلویزیونی بپردازید. این کار اتلاف هزینه است. همان طور که برای یک کارخانه بزرگ تولید محصولات شوینده تبلیغ با تراکت در سطح شهر کاری پر هزینه و بیهوده خواهد بود. پس در ابتدا هدف و موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید. تبلیغات شما باید توسط کسانی دیده شود که مشتریان بالاقوه شما هستند.

مشتریان شما چه کسانی هستند؟

آیا جامعه هدف شما کودکان هستند؟ یا دانش آموزان و دانشجویان؟ یا پزشکان؟ و یا همه اقشار جامعه؟

محصولی که تولید می کنید و یا خدماتی که ارایه می دهید باید در جای مناسب خود دیده شوند تا مشتریان به آن جذب گردند. تبلیغات موثر برای جذب مشتری تنها در صورتی اتفاق می افتد که به مشتریان حقیقی آن برسد. برای مثال اگر محصول تولیدی شما ابزارآلات باغبانی است تبلیغات در میان دانش آموزان چندان نتیجه ای نخواهد داشت. همچنین روشی که برای تبلیغات انتخاب می کنید باید متناسب با آن جامعه هدف باشد. برای مثال استفاده از رنگ های سرد و خنثی برای جلب توجه کودکان مناسب به نظر نمی رسد در صورتی که همین رنگ ها ممکن است برای مشتریان خاص لوکس پسند شیک تر جلوه کند.

افراط و تفریط در هزینه برای تبلیغات

مدیریت هزینه داشته باشید

افراط و تفریط در هزینه برای تبلیغات هر دو نتایج منفی به دنبال خواهند داشت. برای اینکه تبلیغات موثر برای جذب مشتری داشته باشید باید هزینه کنید. این هزینه ها اگر به درستی انجام شوند دیگر هزینه نخواهند بود و به نوعی سرمایه گذاری به شمار می روند و به شما بر میگردند. از طرفی هم صرف هزینه های زیاد و غیر ضروری در تبلیغات که هیچ نفعی برای جذب مشتری ندارد موجب هدر رفت سرمایه می شود.

در آخر

تبلیغات موثر برای جذب مشتری موجب مدیریت هزینه خواهد شد و از صرف هزینه های بیهوده جلوگیری خواهد کردپیشنهاد هکربیز برای این امر استفاده از اموزش هک رشد می باشد. همچنین موجب جذب بیشتر و هدفمندتر مشتری خواهد بود. پس بهتر است قبل از انجام تبلیغات به دقت تمام جنبه های آن را بررسی کنید.

امتیاز

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931