Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
هشت استراتژی جذب کاربر از زبان زنان کارآفرین | استراتژی های موفق جذب مشتری

استراتژی جذب کاربر

استراتژی جذب کاربر

مهم نیست که محصول یا سرویس شما چقدر اعجاب انگیز و فوق العاده باشد، چراکه هیچ تضمینی برای اطلاع کاربران و مشتریان بالقوه از وجود آنها وجود ندارد. بنابراین، برای هر استارتاپی، استراتژی جذب کاربر باید یک قسمت اصلی و کلیدی از طرح تجاری (بیزنس پلن) باشد. یک استراتژی جذب کاربر معمول ممکن است به دلایل مختلف موثرترین مسیر ممکن نباشد. در این مقاله هشت زن بنیانگذار (فاندر) استارتاپ را به همراه، تاکتیک هایی که آنها برای جذب کاربر انتخاب کردند، معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

اگرچه هزینه اجرای این تاکتیک ها، بسیار کمتر از هزینه تبلیغات در فیسبوک یا گوگل است، اما در عمل ثابت شده که این تاکتیک ها کاملاً موفق بوده اند. از همه مهمتر، توصیه های آنها نشان می دهد که هدف نیز دقیقا به همان اندازه روش اهمیت دارد و ارزش های سازمانی هر شرکت فاکتوری تعیین کننده برای جذب کاربران است.

 

۱. از روش دهان به دهان استفاده کنید

استراتژی جذب کاربر
استراتژی جذب کاربر از زبان نورا پیترسون

مؤثرترین استراتژی جذب کاربر برای جذب زنان کارآفرین در مراحل اولیه برای پیوستن به برنامه مرکز رشد (انکوباتور) ما استراتژی دهان به دهان از طریق شبکه ها و جوامعی است که خود بخشی از آنها هستیم. پیوستن به یک برنامه مرکز رشد (انکوباتور) یا شتاب دهنده نه تنها نیازمند صرف زمان از سوی شرکت کنندگان دارد بلکه یک تعهد مالی نیز برای بنیان گذاران ایجاد می کند.

و برای من بسیار مهم است که اعتماد و ارزش متقابل ایجاد شود. اشخاصی که قبلا برنامه ما را قبلاً پشت سر گذاشته اند یا درباره آن از طریق ارتباطات درجه دو با جوامع آنلاین یا از طریق همتایان ما شنیده اند، بنیانگذار (فاندر) هایی را برای پیوستن به شرکت Halo به ما معرفی می کنند. ما متوجه شدیم که نرخ تبدیل اعضا از طریق توصیه دیگران در محدوده بین ۴۰ تا ۵۰٪ بوده است.

توصیه من: بازی طولانی ای را با مدل کسب و کار (بیزینس مدل) و روابط تجاری خود انجام دهید. اگر برای ساخت، نگهداری و رشد شبکه های حرفه ای خود تلاش نکنید، اعتماد و اعتبار در جوامع شما خیلی سریع از میان می رود. با وقت و منابع خود (به دیگران اعتبار) پس دهید. در ترویج و تبلیغ زبانی برای شرکتهایی که به آنها اعتقاد دارید کمک کرده و راههای خلاقانه ای را برای همکاری و شراکت با آنها پیدا کنید. از طریق مشارکت و همکاری (با شرکت های دیگر) می توانید به جامعه های هدف متفرقه ای از کاربران مرتبط با تجارت خود دسترسی پیدا کنید که در صورت داشتن مهر تأیید از سوی یک شرکت معتبر دیگر، در ارتباط با شما بسیار باتعامل تر خواهند بود.

 

۲.هدایت ترافیک با محتوا

استراتژی جذب کاربر
جذب کاربر ویکتوریا رپا بنیانگذار و مدیر عامل BetterMe

ما حتی قبل از اینکه محصولی داشته باشیم، جذب کاربران را شروع کردیم؛ وبلاگ راه اندازی کردیم و با تکیه بر شبکه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک، برای مشتریان خود محتوا نوشتیم. وقتی ثابت شد که حدس و درک ما درست بوده و ما ده ها هزار نفر افرادی را داشتیم که نکته ها و راهنماهای ما را می خوانند، از عضلات شکم گرفته تا استفاده از غذاهای فوق العاده در رژیم غذایی، دست به کار شدیم و اولین برنامه را عملی کردیم. از آن زمان تا به حال، مخاطبان ما به طور مداوم در حال رشد هستند. در حال حاضر ما بیش از ۶ میلیون نفر داریم که محتواهای ما را در رسانه های اجتماعی -عمدتا اینستاگرام و فیسبوک- دنبال می کنند، و به صورت ارگانیک، حدود ۲۰٪ از کل دانلودهای ما (به کاربر) تبدیل می شود.

توصیه من: مطمئنا اولین هدف یک تولید کننده، ساخت محصولی است که مشکلات کاربر را برطرف کند. بنابراین، قبل از راه تولید هر محصولی، تجزیه و تحلیل بازار را به صورت دقیق انجام دهید.

 

۳. میزبانی جلسات و همایش های مجازی

جذب کاربر
استراتژی جذب کاربر میشل هیوارد، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت PositiveHire

استراتژی جذب کاربر: با میزبانی اجلاس های مجازی دو بار در سال، من توانسته ام حداقل ۳۰۰-۵۰۰ کاربر جدید را از هر اجلاس مجازی بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای برای تبلیغ خریداری نمایم. این روش، موفقیت آمیز بوده است زیرا من روی یک مکان خاص با یک مسئله تکراری تمرکز دارم. زنان سیاه پوست، لاتین و بومی، خواهان نقش مدیریتی هستند؛ اما تعداد کمی از برنامه ها متناسب با نیازهای خاص آنها و رفع موانعی است که با آن روبرو هستند.

مشاوره من: با یک مسئله تکراری، یک بخش یا طیف کوچک در بازار خود را شناسایی کنید. سپس با تمرکز بر یافتن و ارائه راه حل (ها) -برای حل آن مسئله- اجلاس مجازی برگزار کنید. برای برنامه ریزی، بازاریابی و راه اندازی اجلاس مجازی خود شش ماه وقت صرف کنید، در حالی که -در طول این مدت- بر ردیابی معیارها، تشکیل همکاری ها و ایجاد روابط طولانی مدت با شرکت کنندگان پس از اجلاس تمرکز دارید.

۴. برگزاری وبینارها (سمینارهای اینترنتی)

کاربر اِل
کاربر اِل

مجموعه وبینار شرکت Emilia George در جذب کاربر به ما کمکی کرده است که فکر نمی کنم با بودجه (محدود) دیجیتال مارکتینگ (این میزان جذب کاربر) امکان پذیر باشد. از اواسط ماه آوریل شرکت امیلیا جورج هیچ هزینه ای را صرف دیجیتال مارکتینگ نکرده است. من هرگز قصد نداشتم از وبینار به عنوان یک استراتژی استفاده داشته باشم، اما این چیزی بود که فکر می کردم ارائه آن به زنان باردار در طی یک همه گیری جهانی بسیار خوب است.

استراتژی جذب کاربر

وبینار ما دارای بیش از ۱۰۰۰ ثبت نام کننده بود که در عمل تقریباً ۹۰۰ شرکت کننده فعال بودند. ما دو وبینار بعدی هم داشتیم که هر دو به ما کمک کردند تا به مخاطبان مورد نظر خود برسیم. این روش، خیلی خوب عمل کرد؛ زیرا شاید بسیاری از افراد مانند من هستند که اساساً به دیجیتال مارکتینگ اعتقاد ندارند. این یک بازی اعداد است.

اگر شرکتی بودجه بزرگتری برای دیجیتال مارکتینگ داشته باشد، مسلما پتانسیل بیشتری برای رشد خواهد داشت. من یک بار با نشریه AdWeek (ادویک) در مورد تعرفه تبلیغاتی غیرمنصفانه شان برای استارتاپ های کوچک صحبت و گلایه کردم. شناختن یک برند جدید از طریق چیزی مانند یک وبینار، واقعاً زیباست.

توصیه من: من به سایر کارآفرینان و همچنین خودم توصیه می کنم که واقعاً وقت بگذارید تا مخاطب هدف خود و آنچه را که در موردش با آنها صحبت می کند درک کنند. من برندهای مشابه دیگری (با زمینه فعالیت درباره موضوع مادر و کودک) را می شناسم که می توانند به راحتی ۱۰،۰۰۰ دلار را صرف تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام کنند. ولی من شخصاً اینطور نیستم. سعی کنید به چیزی فکر کنید که بیش از جنبه های تجاری در بین مخاطبان شما طنین انداز شود. به قول معروف، اگر شما دنبال علاقه خود بروید، پول نیز با پای خودش به دنبال شما، خواهد آمد.

۵. از طریق پیام های دایرکت اینستاگرام رشد کنید

 

ونسا یوشایی
ونسا یوشایی

استراتژی جذب کاربر: هنگامی که برای اولین بار کار خود را شروع کردم، برای جذب مشتری، پیام های دایرکت، در اینستاگرام ارسال کردم و این روش واقعا خوب عمل کرد. ابتدا تعجب کردم، اما بعد فهمیدم که این کار به درستی انجام شده است زیرا هدفمند شده، شخصی سازی شده و به شکلی متفکرانه با مخاطب ارتباط برقرار شده است.

من به جای ارسال صدها پیام برای زنان تصادفی، چند وبلاگ نویس کوچک پیدا کردم که واقعاً آنها را دوست داشتم و برای فالوورهای آنها پیام دایرکت ارسال کردم. من همچنین هر پیام را به شخص خاصی خطاب می کردم و مطمئن می شدم که لحن پیام عمومی اصطلاحا “فروشگاهی” نباشد. جذب مشتری از این روش، رابطه مستقیم به ارسال پیام شما به شخص صحیح و به روش صحیح دارد و این دقیقاً همان کاری است که من با استفاده از یک کانال کم مصرف برای جذب مشتری انجام دادم.

توصیه من: اطمینان حاصل کنید که دقیقاً مخاطبان شما چه کسانی هستند و فقط وقتی محتوای قوی در پیج اینستاگرام خود داشته باشید؛ این استراتژی را پیاده سازی نمایید.

۶. شراکت و همکاری با شرکت های همفکر

کتی وب بنیانگذار و مدیر عامل Aila ، یک برند تغذیه ای مناسب برای زن فعال و مدرن.

استراتژی جذب کاربر: برای شرکت آیلا، همکاری و شراکت با سایر شرکتهای همفکر که مشتری مشابه ما دارند، اما ممکن است در مورد ما اطلاعاتی نداشته باشند، استراتژی خوبی در رشد جامعه و جذب کاربر بوده است. از آنجا که ما یک ترکیب فوق العاده پودری هستیم که بر روی انرژی و فعال بودن تمرکز داریم، دوست داریم با شرکت هایی همچون برندهای تناسب اندام شراکت و همکاری کنیم.

توصیه من: همیشه چیزی را برای ارائه و پیشنهاد، داشته باشید! مهم است که اطمینان حاصل کنید تا همکاری های تان با شرکت های دیگر تا جای ممکن سودمند بوده، و هر دو طرف از سود آن منتفع می شوند تا آن همکاری و شراکت به رابطه ای طولانی تر رشد یابد. به دست آوردن همکاری با برندهای بسیار بزرگتر از سطح شما در زمینه های اجتماعی، چالش برانگیز است، اما ایجاد همکاری استراتژیک با برندها کمی بزرگتر، یک استراتژی عالی و کم فشار برای رشد می باشد.

۷. بدون هیچ چشمداشتی، به دیگران کمک کنید

جس اسرو
جس اسرو

استراتژی جذب کاربر: کمک کردن بدون هیچ چشمداشتی، راهی باورنکردنی برای جذب مشتری بوده است. من در تعدادی از جوامع آنلاین، فعال هستم که در آنها افراد در مورد مسائل و نگرانی هایی که در حال حاضر دارند پست می گذارند. اظهار نظر، پرسیدن سؤالات شفاف و راهنمایی و پیشنهاد تماس با ما برای گفتگو در مورد موضوع، راهی عالی برای ایجاد شبکه و به دست آوردن مشتری بوده است. افراد اغلب آماده نیستند که با یک مشاور کار کنند، چون یا تجربه قبلی بدی داشته اند، یا تصمیم گیرنده درستی در سازمان شان وجود ندارد؛ اما هنوز هم می خواهند تغییری ایجاد کنند.

با مکالمه، گفتگو درباره ایده ها و ایجاد یک برنامه ملاقات کوتاه و زودگذر با کسی، من توانسته ام آنچه را که فکر می کردم تنها یک دیدار موقتی و زودگذر است را به یک همکاری بلند و طولانی مدت تبدیل نمایم.

توصیه من: شما باید آماده باشید بدون هیچ چشمداشتی به دیگران کمک کنید. من و شریک تجاری ام، این نگرش را در ارزش های خود قرار دادیم که ما می خواهیم از طریق کاری که انجام می دهیم دنیا را به سمت حرکت در مسیر بهتر تغییر دهیم و این کارمان نیز بخشی از آن فرآیند و در راستای دستیابی به همان هدف بزرگتر است.

۸. همدلانه خدمات ارائه دهید

استراتژی جذب کاربر کیرا کوتلر بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Everviolet
استراتژی جذب کاربر کیرا کوتلر بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Everviolet

استراتژی جذب کاربر: ما به عنوان یک برند تجاری، در زمان تغییرات عاطفی و جسمی و آسیب پذیری با مشتریان خود ملاقات می کنیم. با ارائه مشاوره های ایمیلی و ارتباطات زنده از طریق چت سایت مان، ما هم می توانیم نرخ تبدیل را افزایش دهیم و هم در فرآیند خرید کمک می کنیم، و همچنین همدلانه شنونده درددل های کاربران هستیم. جوامع پزشکی معمولاً به دلیل تجربیات مشترک، پیوندهای محکمی را با مخاطبان، ایجاد می کنند و مشتریان ما می دانند که با مشاوره های Everviolet ، آنها بسیار بیشتر از لباس راحتی شان، راحت می شوند؛ آنها در حال تبدیل شدن به بخشی از خانواده اسپانسر ما هستند.

توصیه من: شفاف و صادق باشید. به نظر من، یکی از بدترین کارهایی که یک برند می تواند انجام دهد، استفاده از ارتباطات بین فردی و روابط شخصی، به عنوان یک استراتژی بازاریابی است. برای یک تجارت این بسیار مهم است که بتواند به وعده های خود عمل کند. در مورد Everviolet ، مشتریان ما، دوستان، مدل ها، سخنگویان، نیروی فروش، میهمانان و شرکت کنندگان در رویدادهای ما می شوند و ما بستر و چارچوبی را برای حفظ و پرورش این ارتباطات عمیقاً شخصی داریم.

منبع:

crunchbase

 

Rate this post

امتیاز

Rate this post

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931