معرفی بهترین ابزارهای بازاریابی الکترونیک
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
ابزارهای بازاریابی الکترونیک

معرفی بهترین ابزارهای بازاریابی الکترونیک

ابزارهای بازاریابی الکترونیک

برای موفقیت در کسب کار روش های بسیاری وجود دارد که یکی از آنها می تواند ابزارهای بازاریابی الکترونیک باشد، کسب و کار هایی در این عرصه  موفق هستند که بتوانند ازاین استراتژی‌ها و تکنیک های نوین در مشاغل خود استفاده کنند. شرکت هایی  که بتوانند به خوبی ابزار های بازاریابی الکترونیک را پیاده سازی کنند  موجب جذب مشتری و فروش بیشترخواهند شد و البته برای شناخته شدن بین مخاطبین امری حیاتی است که باید به آن توجه ویژه ایی  داشت.

ابزارهای بازاریابی الکترونیک

چه تعریفی می توان از ابزارهای بازاریابی الکترونیک داشت؟

در تعریف ابزارهای بازاریابی الکترونیک باید گفت به مجموع فعالیت ها و ابزارهایی که شرکت ها در بستر دیجیتال برای تبلیغ و معرفی محصول  ، نیاز های بازار و استراتژی های جذب مشتری و فروش استفاده می کنند گفته می شود. در واقع تعریف پیچیده ای وجود ندارد و می توان گفت استفاده از ابزارهای الکترونیک در جذب مشتری می تواند یکی از راه های بازاریابی باشد.

لزوم استفاده از ابزار های دیجیتال در بازاریابی چیست؟

برای کسب و کار و درآمد در فضای مجازی استفاده از بازاریابی اینترنتی یک ضرورت به نظر می رسد. البته امروزه بیشتر کسب و کارهای سنتی نیز از ابزارهای بازاریابی الکترونیک استفاده می کنند. در واقع امروزه فضای مجازی و بستر دیجیتال آن قدر در زندگی ما تنیده شده است که تقریبا بدون آن هیچ کاری ممکن نیست و کسب و کارهایی که از آن غافل باشند تقریبا از رقبای خود جا خواهند ماند.

دقت کنید وقتی به دنبال خرید یک محصول هستید و یا در جستجوی یک رستوران یا کافه و یا به دنبال پزشک حاذق می گردید اولین کاری که می کنید آن را در اینترنت جستجو می کنید. اگر آن رستوران با کیفیت در دنیای مجازی فعالیت نداشته باشد و نام و نشانی از آن در جایی پیدا نکنید آن رستوران هرگز نمی تواند مشتریان زیادی داشته باشد و فقط در سطح محله باقی خواهد ماند. البته که با تبلیغات مشتریان آن رستوران در فضای مجازی باز هم شناخته خواهد شد. پس دوباره نقش فضای مجازی و ابزارهای الکترونیک پر رنگ می شود. در واقع برای دیده شدن و شناخته شدن کسب و کار حتما به ابزارهای بازاریابی الکترونیک نیاز خواهیم داشت.

معرفی برخی ابزارهای بازاریابی آنلاین

در بازاریابی آنلاین و الکترونیک ابزارهای مختلفی وجود دارد که بر اساس نوع هدفی که در نظر دارید می توانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه مقاله به معرفی برخی ابزارهای بازاریابی الکترونیک می پردازیم.

۱-گوگل و دیگر موتورهای جستجو اولین ابزار در دسترس

گوگل و دیگر موتورهای جستجو اولین ابزار در دسترس

این نوع  بازاریابی در موتورهای جستجوگر به بهتر دیده شدن شما و افزایش مشتری ها کمک به سزایی می کند. سئو یکی از نکات مهم و ضروری عامل در ابزارهای بازاریابی الکترونیک است. هرچه وب سایت شما بهینه تر و از نتایج اولیه جست جو باشد به همان میزان از بازدید و مشتریانی بیشتری برخوردار خواهید شد. یک متخصص سئو با تولید محتوای مناسب و اندازه گیری ترافیک وب سایت و میزان دریافت  بک لینک ها می تواند در این زمینه به شما خدمات ارائه کند.

۲-بازاریابی ایمیلی و موبایلی یک راه کار خوب برای تعامل با مشتری

یکی از متداول ترین ابزارهای بازاریابی الکترونیک ، ارسال ایمیل و یا پیام کوتاه است. در دنیای شلوغ امروز کمتر کسی فرصت بررسی محصولات و علاقه مندی هایش را دارد، ولی با دریافت ایمیل و پیامک از سوی سایت ها و مشاغل از آخرین اخبار، شرایط جدید فروش، محصولات جدید و آفرها در کوتاه ترین زمان ممکن با خبر می شویم. البته زیاده روی در ارسال ایمیل و پیامک برای مخاطب خوشایند نیست و طی دوره های منظم و هوشمندانه باید این کار صورت پذیرد، چرا که ما گاهی پیام ها را نخوانده از صندوق پیام هایمان پاک می کنیم. این روش مهمی برای تعامل و ارتباط با مشتریان است.

۳-رسانه های اجتماعی و استفاده از اینفلوئنسرها

رسانه های اجتماعی و استفاده از اینفلوئنسرها

یکی از قوی ترین و تاثیر گذارترین ابزارها در بازاریابی الکترونیک استفاده از شبکه های مجازی و به خصوص استفاده از افراد مشهور در این زمینه است، ما روزانه وقت زیادی را در این فضا می گذرانیم و اکانت و پیج های افراد مشهور و اخبار پیرامون آنها را دنبال می کنیم. پس می توان گفت شبکه های اجتماعی به تنهایی یک عامل موثر در بازاریابی الکترونیک هستند، که البته اگر بازاریابی توسط اینفلوئنسرها در این فضا صورت گیرد تاثر دو چندان بر مخاطبین دارد.

۴-مشتریان وفادار بهترین تبلیغات را انجام می دهند

 معمولا وقتی ما در اینترنت و یا فضای مجازی به دنبال محصول یا خدمت خاصی می گردیم نظرات مشتریانی که قبلا از آن استفاده کرده اند را می خوانیم. نظرسنجی از مشتریان همیشگی که از خدمات و محصولات ما راضی هستند بسیار حیاتی به نظر می رسد. بسیاری از مشتریان جدید با اتکا به نظرات مشتریان قدیمی از محصولات ما استفاده خواهند کرد. قرار دادن نظرات مثبت این مشتریان در صفحات سایت و شبکه های اجتماعی می تواند از ابزارهای بازاریابی الکترونیک باشد.

نتیجه گیری

پیشرفت در دنیای دیجیتال و فراگیر شدن آن در زندگی روزمره ما باعث شده تا روزانه به کاربران و مخاطبین در این حوزه اضافه شود، و همچنین کسب کار و درآمد در این حوزه نظر بسیاری از کاربران را جلب کرده است. بنابراین استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک در کسب و کار اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931