Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
عملکرد هک رشد

عملکرد هک رشد

عملکرد هک رشد

در مقاله های پیشین درباره هک رشد و هکر رشد صحبت کردیم. در این مقاله سعی داریم تا چگونگی عملکرد هک رشد را توضیح دهیم. همان طور که می دانیم هک رشد یک فرآیند است که مراحلی دارد. این مراحل به صورت نا خودآگاه در ذهن هکر رشد مرور می شوند. هکرهای رشد همیشه چک لیست هایی را برای روند کار خود تهیه می کنند. البته در فرآیند هک رشد مراحلی هستند که ضروری به نظر می رسند و باید طی شوند.

مراحل هک رشد

عملکرد هک رشد به شش مرحله ای بستگی دارد که باید طی شود.

  • مرحله اول :‌ تعیین اهداف
  • مرحله دوم :‌ بررسی اهداف و مسیر رسیدن به آن ها
  • مرحله سوم :‌ تقویت نقاط قوت
  • مرحله چهارم :‌ آزمودن روش ها
  • مرحله پنجم : بهبود روش ها
  • مرحله ششم :‌ تکرار روش ها

مراحل عملکرد هک رشد

 

تعیین اهداف

در مرحله اول از عملکرد هک رشد ابتدا باید اهداف معقول ترسیم شوند. اهدافی که آن قدر گسترده نباشند که غیر قابل دستیابی به نظر برسند. و یا این اهداف باید به اهداف کوچکتر که قابل دسترسی هستند تبدیل شوند. کوچک کردن اهداف بسیار منطقی تر است و موجب سرخوردگی نخواهد شد.

بررسی اهداف

تجزیه و تحلیل و بررسی اهداف مرحله بعدی است که باید طی شود. باید دید این اهداف از چه مسیری بهتر قابل دسترسی هستند و نقشه راه برای رسیدن به آن ها چیست. داشتن نقشه ای برای طی کردن مسیر هک رشد باعث خواهد شد تا از هدف اصلی فاصله نگیریم و همواره در طول آن قدم برداریم. این نقشه همچنین نشان خواهد داد اگر در مسیر اشتباهی هستیم آن را در آینده تکرار نکنیم.

تقویت نقاط قوت

هر کسب و کاری دارای نقاط قوتی است که موجب پیشرفت آن می شود. هکر رشد با بررسی این نقاط قوت و تقویت آن ها سعی در حفظ پیشرفت دارد. تقویت نقاط قوت امری است اجتناب ناپذیر. چرا وقتی دارای نقاط قوت هستیم از آن استفاده نکنیم؟

آزمایش کردن

آزمایش روش های مختلف در عملکرد هک رشد بسیار تاثیرگذار است. در واقع کار اصلی هکر رشد همین آزمایش روش های مختلف و جدید و بررسی میزان اثر بخشی آن هاست. در آزمایش کردن نباید از شکست نا امید شد بلکه باید از آن درس گرفت. لزومی ندارد در اولین آزمایش و تست به نتیجه دلخواه برسید بلکه باید روش های مختلف را امتحان کرده تا بهترین روش برای رشد را بیابید.

تاثیر آزمایش کردن در هک رشد

بهبود روش ها

وقتی در آزمایش های مختلف موفق به کشف روش های موثر شدید باید این روش ها را بهبود ببخشید و بهترین حالت آن را اجرا کنید. بهبود این روش ها در عملکرد هک رشد بسیار مطلوب خواهد بود. از طرف دیگر باید این را در نظر داشته باشید که چه زمانی از انجام یک آزمایش دست بکشید. صرف زمان بسیار بر روی آزمایشی که جواب نمی دهد موجب اتلاف منابع خواهد شد.

تکرار روش ها

بعد از طی کردن مراحل قبل اکنون به این نتیجه رسیده اید که بهترین روش ها در عملکرد هک رشد که ما را به اهدافمان می رسانند چیست. حال که این روش ها را پیدا کرده ایم باید آن ها را تکرار کنیم. تکرار این روش ها به رشد سریع تر کمک خواهند کرد.

اشتباهاتی که ممکن است در مسیر هک رشد رخ بدهند

عدم تمرکز

در مسیر هک رشد ممکن است هکر رشد دچار سردرگمی شده و مسیر اصلی و هدف خود را گم کند. هدف اصلی هکر رشد رشد سریع محصول است. اما گاهی به دلیل منابع زیاد و مدیریت بسیاری از استراتژی ها تمرکز بر روی هدف اصلی کم می شود و هکر رشد از مسیر خارج خواهد شد.

اشتباهاتی که ممکن است در مسیر هک رشد رخ بدهند

تقلید غیراصولی

ممکن است در طول مسیر هک رشد بخواهید از روش های موفقی استفاده کنید که دیگر شرکت ها استفاده کرده اند. اما تقلید کورکورانه از روش های آن ها ممکن است در عملکرد هک رشد نتیجه عکس داشته باشد. محصولاتی که شما ارایه می کنید متفاوتند و حتی اگر در زمینه همان شرکت ها هم باشند باز هم تقلید غیر اصولی نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.

هک رشد بدون داشتن تیم

هکرهای رشد ممکن است تصور کنند بدون کمک گرفتن از دیگران می توانند تمام کارها را به تنهایی انجام دهند. اما این تصور غلط است و ممکن است هکر را دچار عدم تمرکز کند. بهتر است هکر رشد از تمامی اعضای سازمان کمک بگیرد و آن ها را مدیریت کند.

سخن پایانی

در این مقاله با چگونگی عملکرد هک رشد آشنا شدیم و مراحل آن را توضیح دادیم. همچنین چند مورد از اشتباهاتی که ممکن است در مسیر هک رشد صورت بگیرد را مثال زدیم. آموزش هک رشد در کسب و کار فرآیندی است که باید با تمرکز و مدیریت کارآمد صورت بگیرد تا از مسیر اصلی خود که رشد بیشتر کسب و کار می باشد فاصله نگیرد. بنابراین کمک گرفتن از افرادی که تجربه کافی در این زمینه دارند می تواند به بهبود این فرآیند کمک کند.

امتیاز

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931