Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
استراتژی هک رشد

استراتژی هک رشد

استراتژی هک رشد

هک رشد و استراتژی هک رشد کلماتی هستند که این روزها میان کارآفرینان و کسانی که کسب و کاری را اداره می کنند زیاد شنیده می شود. ممکن است شما هم این اصطلاحات را شنیده  باشید ولی معنی و مفهوم آن را ندانید، در این مقاله از هکربیز ما به زبانی ساده به شما شرح می دهیم که هک رشد چیست و چه استراتژی هایی را دنبال می کند. با ما همراه باشید.

هک رشد چیست؟

تا به حال از خودتان پرسیده اید که هک رشد چیست؟

هک رشد همان طور که از نامش پیداست روشی سریع برای رشد بیشتر کسب و کار می باشد. به طور کلی روش های جذب مشتری که در تکنیک های هک رشد بیان می شود را هک رشد می گویند و شخصی که این کار را انجام می دهد هکر رشد می نامند. استفاده از روش های خلاق  در بازاریابی یکی از ویژگی های هکر رشد است. یک کسب و کار تنها دغدغه اش جذب مشتری بیشتر است که هکر رشد با استفاده از استراتژی هک رشد می کوشد که  خیلی سریع ، خلاقانه و با تحلیلی صحیح مشتری های بیشتری جذب کند. رسالت هک رشد این است که با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاهی بتواند مشتری جذب کند.

 هکر رشد کیست؟

در اینجا باید بیان شود که هکر رشد با بازاریاب بسیار تفاوت دارد، بازاریاب بسیار طولانی تر با صرف هزینه بیشتر می تواند مشتری را جذب کند که در مقابل هکر رشد با استفاده از استراتژی هک رشد این مهم را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد و هکر رشد فعالیت خود را شبکه جهانی وب پیش می گیرد که البته به دانش خاص خود در این حوزه نیاز است.  برای عنوان برخی از استراتژی هک رشد می توان به تولید محتوا، تخفیف های جذاب، و استفاده از شبکه های اجتماعی اشاره کرد. هکر رشد باید فردی خلاق و نوآور باشد تا بتواند علاوه بر رقابت در کسب و کار بهترین بازرایابی را رقم بزند که حاصل آن جذب مشتری بیشتر است.

انواع استراتژی هک رشد

انواع استراتژی هک رشد

همانطور که گفتیم استارت آپ ها بودجه زیادی ندارند که بتوانند به طور گسترده بازاریابی کنند و یا از تبلیغ های تلوزیونی استفاده نمایند. در اینجا دومثال بارز از استراتژی هک رشد را به شما نشان می دهیم. مثلا شرکت های Dropbox و snap دو استراتژی هوشمند و خلاق را برای معرفی خود به کار برده اند.

در Dropbox اگر کاربر جدید توسط شما دعوت بشود به شما فضای اختصاصی هدیه داده خواهد شد و هنگامی که در یک روز تعطیل و ساعات پایانی شب به مهمانی بروید،  وقتی از شما سوال می شود که چگونه مسیر را طی کرده اید پاسخ خواهد داد  “”با اسنپ !””  و این بهترین تبلیغ و بازاریابی برای این دو استارت آپ است. یکی از  استراتژی هک رشد که بسیار هوشمندانه عمل کرده و بدون صرف هزینه از خوده مشتریان برای بازاریابی استفاده نموده است. در ادامه ما چند روش از استراتژی های هک رشد را شرح می دهیم.

۱-پیشنهاد جذاب بر اساس نیاز مشتری

با استفاده از استراتژی هک رشد باید بتوانید نیاز های جامعه را شناسایی کنید. پس از شناخت نیاز های مشتری و پرداختن به آن باید توجه داشته باشید که همیشه مشتریان از تخفیف های جذاب، حراجی ها و محصولات رایگانی که در ازای خرید به انها هدیه می دهید بسیار استقبال می کنند.

۲-استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام و … جزئی انکار ناپذیر از زندگی روزمره ی ماست که ساعت ها وقت خود را در حال استفاده از آن ها سپری می کنیم. یکی از بهترین استراتژی های هک رشد می تواند استفاده از آن ها باشد.

۳-استفاده از سایت و وبلاگ برای بقای برند

به این نکته توجه کنید که کاربر قبل از هرکاری برای تهیه نیازهای خود به سراغ اینترنت می رود. از این رو برای بهره مندی از این ویژگی باید در زمینه طراحی و توسعه وب سایت تخصص لازم را کسب کرد. هرچقدر وب سایت شما بهینه تر و پربارتر باشد و دسترسی به آن آسان تر و انتشار مطالب منظم باشد طبیعاتا مشتری بیشتری جذب خواهید کرد. در نتیجه هرچه بیشتر درباره برند شما بدانند بهتر اعتماد خواهند کرد. شما را به دوستان خود معرفی می کنند. اگر تا کنون به این موضوع فکر نکرده اید می توانید از متخصصین در این امر کمک بگیرید.

بررسی و ارزیابی  عملکرد در هک رشد

۴-بررسی و ارزیابی  عملکرد

تعامل و ارتباط با مشتریان و همچنین دریافت نظرات از آنها می تواند به ما در ارزیابی  کمک کند. یکی از استراتژی های هک رشد این است که به طور مداوم نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنیم. با استفاده از بازخوردی که از سوی مشتریان دریافت می کنیم، به  نقاط ضعف پی می بریم و آنها را شناسایی و برطرف می کنیم. البته این نکته را فراموش نکنیم که همیشه حق با مشتری است و باید مشتریان را راضی نگه داریم تا در کسب و کار خود موفق شویم و آن را گسترش دهیم.

۵-مخاطبان خود را به چالش بکشید

استفاده از فنون روانشناسی و رفتارشناسی مشتریان می تواند یکی از بهترین استراتژی های هک رشد باشد. بسیاری از ما از شرکت در چالش ها لذت می بریم زیرا ذات انسان از رقابت و پیروزی احساس رضایت می کند. طراحی یک چالش هیجان انگیز که مخاطب را درگیر برند شما کند باعث می شود در ذهن او بمانید و باعث معرفی شما به دیگران خواهد شد. این یک راه سریع برای رشد به شمار می رود.

سخن پایانی

راه ها و استراتژی های بسیاری برای رشد سریع تر در کسب و کار وجود دارد. تنها کافی است کمی ذهن خود را به کار بگیرید و یا از وجود یک هکر رشد با تجربه در کنار خود استفاده کنید. به هر حال برای اینکه در بازار امروز از رقابت جا نمانید نیاز به این دارید که سریع تر راه رشد را به کار بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931