Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
ابزارهای هک رشد

ابزارهای هک رشد

ابزارهای هک رشد

بعد از معرفی هک رشد و هکر رشد شاید بهتر باشد به توضیحاتی درباره ابزارهای هک رشد بپردازیم. البته دانستن این ابزارها و استفاده از آن ها شاید این تصور را به مخاطب بدهد که کاملا با هک رشد آشنا شده است در حالی که چگونگی استفاده از این ابزارها را نمی داند. با به کار بستن صرفا یک ابزار در سایت یا اپلیکیشن و تحلیل اعداد و ارقام بدون دانستن ماهیت هک رشد به جایی نخواهید رسید.

بنابراین قبل از دانستن ابزارهای هک رشد باید به خوبی با ماهیت هک رشد آشنا باشید. ضوابطی که در ابزارها به کار می روند ممکن است شما را به اشتباه بیاندازند و تصور کنید که به راستی در حال انجام هک رشد هستید اما تا زمانی که به خوبی با مفهوم آن آشنا نشده باشید این اتفاق نخواهد افتاد.

ابزارهای هک رشد

توضیحاتی در خصوص ابزارهای هک رشد

با پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها ابزارهایی که برای هک رشد به کار می روند نیز دایما در حال تغییر و تحول و پیشرفته شدن هستند. اما خود هک رشد همان مفهوم همیشگی را دارد و تغییری نخواهد کرد. هدف همیشه همان هدایت کاربران در قیف هک رشد خواهد بود.

این روش ها و ابزارهاست که تغییر می کنند. هکر رشد به صورت مداوم در حال آنالیز کردن و خلق روش هایی جدید برای رشد است. او دایما این راه ها را آزمایش می کند و به بهینه سازی آن می پردازد. در واقع هک رشد بیشتر یک مسیر و فرآیند می باشد تا استفاده از ابزارها.

اگر به خوبی با مفهوم و هدف هک رشد آشنا شده باشید می توانید خودتان ابداع کننده ابزارها و روش ها باشید. ابزارهایی که فقط شما از آن استفاده می کنید.

معرفی برخی شاخص ها در استفاده از ابزارهای هک رشد

شاخص KPI یا Key Performance Indicator

۱- شاخص KPI یا Key Performance Indicator

این شاخص عملکرد, عددی است که وضعیت کسب و کار شما را به سادگی نشان می دهد. این عدد مشخص است و فرمول خاصی ندارد. با استفاده از این شاخص می توانید روند رشد کسب و کارتان را به سادگی بفهمید. برای مثال تعداد محصولی که در هفته به فروش می رسانید می تواند یک شاخص KPI باشد. این شاخص در استفاده از ابزارهای هک رشد بسیار کاربردی می باشد.

۲-شاخص پخش شدن

شاخصی که نشان می دهد چه تعداد مشتری جدید با معرفی مشتریان قبلی اضافه شده اند. این شاخص یک فرمول دارد و بر اساس این فرمول اگر این ضریب بیش از ۱ باشد یعنی محصول شما به وسیله مشتریان فعلیتان به خوبی در حال رشد است. البته هر عددی بالای صفر نشان دهنده رشد می باشد. اگر قصد دارید از روش تبلیغات فرد به فرد برای رشد استفاده کنید این شاخص به شما کمک خواهد کرد.

۳-دسته بندی

برای اینکه تصویر روشنی از وضعیت مشتریان و فروش داشته باشید و بتوانید به خوبی آن ها را تجزیه و تحلیل کنید بهتر است آن ها را دسته بندی نمایید. دسته بندی بر اساس فاکتورهای مختلف و زمان بندی آن ها به آنالیز بهتر کمک خواهد کرد.

برای مثال می توانید با دسته بندی ببینید از یک محصول خاص چه میانگین سنی یا چه جنسیتی بیشتر استقبال کرده اند و مانور بیشتری روی آن دسته و آن محصول برای آن ها داشته باشید. پس دسته بندی یکی از ابزارهای هک رشد محسوب می شود که بسیار کاربرد دارد.

۴-هزینه

یکی از شاخص های مهم در ابزارهای هک رشد هزینه می باشد. هزینه ای که برای به دست آوردن یک مشتری جدید با استفاده از ابزارها انجام می دهید فاکتور مهمی می باشد. برآورد هزینه برای هک رشد از کارهای مهمی است که باید انجام بگیرد. این برآورد هزینه هم به صورت کلی و هم به صورت دوره ای باید در نظر گرفته شود.

شاخص مهم در ابزارهای هک رشد هزینه می باشد.

۵-آنالیز داده ها

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از بهترین و معروف ترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل داده های سایت شما می باشد که می تواند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهد. با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانید دریابید کاربران چه میزان از سایت شما بازدید می کنند.

چه قدر از زمان خود را در سایت باقی می مانند و بیشتر از چه نقاط جغرافیایی بازدید کننده دارید و بسیاری اطلاعات دیگر. ابزارهای دیگری برای تجزیه و تحلیل دقیق تر و بر مبناهای دیگر نیز وجود دارند که می تواند در جهت هک رشد به شما کمک کنند.

سخن پایانی

همان طور که در ابتدا گفتیم تنها استفاده از ابزارهای هک رشد به شما در رشد کسب و کار کمک نخواهد کرد. زیرا تا زمانی که مفهوم هک رشد را درک نکرده باشید هر چقدر هم از این ابزارها استفاده کنید نخواهید توانست که به رشد دست پیدا کنید و بیشتر درجا خواهید زد. شما با آموزش هک رشد خوب میتوانید این نتیجه را برعکس کنید یعنی به رشد کسب و کار و موفقیت خود برسید.

اگر به طور عمقی مفهوم هک رشد را دریافته باشید با استفاده از شاخص هایی که معرفی نمودیم می توانید از ابزارهای هک رشد استفاده کنید و حتی خودتان روش ها و ابزارتان را ابداع نمایید.

امتیاز

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931