3 تكنيك هاي هك رشد
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
تكنيك هاي هك رشد

3 تکنیک های هک رشد

تکنیک های هک رشد

دراین مقاله قصد داریم تکنیک های هک رشد را شرح دهیم، احتمالا این روز ها در دنیای وب بسیار واژه هک رشد را شنیده اید و حتما می دانید چیزی فراتر از یک بازاریابی سنتی است. به طور اجمالی به مجموعه کارهایی که باعث رشد یک کسب کار می شود، هک رشد گفته می شود و کسی که این کار را انجام می دهد هکر رشد می نامند. هکر رشد با استفاده از تکنیک های هک رشد، تجزیه و تحلیل کردن دقیق تکنیک ها باعث رونق کسب کار و رشد آن شده است.

معرفی تکنیک های هک رشد

شاید قبل از پرداختن به معرفی تکنیک های هک رشد، سوالی ذهن ما را درگیر کند که هک رشد و تکنیک های آن همان بازاریابی است ؟ که قطعاً پاسخ ما خیر است. در واقع بازاریابی کلیه روش هایی برای رونق بخشیدن به یک کسب و کار است ولی تکنیک های هک رشد بر روی کارهایی تمرکز دارد که به رشد و پویایی ان کسب و کار کمک می کند. و مانند یک هکر با هوشمندی و خلاقیت به یک سیستم نفوذ کند، دسترسی بگیرد و دیتا ها را اصلاح  و ترمیم کند تا باعث شکوفایی آن سیستم شود.

معرفی تکنیک های هک رشد

۱-پیشنهاد های وسوسه انگیز

یک اصل انکار ناپذیر وجود دارد که ما همیشه از شنیدن  کلمه هایی همچون تخفیف، جایزه، خرید زیر قیمت و ….  دچار وسوسه می شویم و معمولا از این پیشنهاد ها استقبال می کنیم و این یکی از جذاب ترین تکنیک های هک رشد است. که علاوه بر شرکت های معروف خارجی مانند DropBox،Hotmail   و Airbnb که توانسته اند به با استفاده از تکنیک های هک رشد بسیار سریع شکوفا شوند، استارت آپی هایی در داخل کشور مانند اسنپ، و مارکت دیجی کالا از این امر بهره برده اند.

مثلا در تاکسی های اینترنتی  اگر کاربر جدیدی را معرفی کنید سفررایگان هدیه خواهید گرفت و مارکت ها با تخفیف های ویژه ایی که ارائه می دهند گاهی یک محصول را چند میلیون کمتر از قیمت بازار عرضه می کنند  که این امر حقیقتاً بسیار جذاب است.

البته این مارکت های اینترنتی علاوه بر تخفیف های دوره ایی برای فروش هر محصول  به کاربرها متیازی  اختصاص می دهند که با جمع آوری آنها می تواندد از تخفیف های متنوع در سرویس های دیگر بهره مند شوند.البته باید از بازیابی ایمیلی و پیامکی هم در این بین سخن گفت بالاخره باید کاربر را از وجود جشنواره های همواره تخفیف و آفر ها مطلع نمود و چه چیزی بهتر از استفاده از سرویس های پیام کوتاه و ایمیلی!!!

۲-اینترنت و شبکه های اجتماعی

تکنیک های هک رشد بر بستر شبکه جهانی وب قابل اجراست و همه ی شبکه های اجتماعی و وب سایت هایی  که پیرامون آن باشد. یادتان باشد شخصی که تصمیم دارد محصولی را خریداری کند لبتدا برای کسب اطلاعات به سراغ موتور های جست جوگر میرود .

هرچقد وب سایت شما بهینه تر و سئو مناسبتری داشته باشد در نتیجه های اول جست و جو پدیدار می شود و هرچه اطلاعات شما کامل تر و صادقانه تر باشد .کاربر بهتر اعتماد کرده و میتوانید مشتری را جذب کنید، از دیگر راه های  و تکنیک های هک رشد استفاده از شبکه های اجتماعی فراگیر و پرمخاطب مانند اینستاگرام، تویتر و فیسبوک است که روزانه بسیار با آنها سرو کار داریم که می توانیم از آنها برای تبلیغات و بازاریابی و معرفی کسب کار خود استفاده کنیم.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که میتوانید از همه شبکه های اجتماعی که کمتر اسمشان بر سر زبان ها هستند استفاده کنید مانند شبکه “پینترست” که میتوانید در آن عکس به  اشتراک گذاشته و کلی ایده جدید  دریافت کنید که قطعا به کسب و کار شما کمک به سزایی خواهد کرد.

-اینترنت و شبکه های اجتماعی در تکنیک های رشد

۳-تعامل با مشتریان

کسب و کار ما یا فروش محصول است و یا ارائه خدمات و …. این مهم است که نیاز های فرد و اجتماع را بسنجیم و با مردم تعامل داشته باشیم. تعامل با مشتریان یکی از اساسی ترین تکنیک های هک رشد است که هدف نهایی ما جذب و  حفظ  مشتری و جلب رضایت آنهاست.

باید  بدانیم که  چه می خواهند و یا اجازه دهیم به ما پیشنهاد دهند و نیاز های خود را بیان کنند تا با الگوسازی مناسب و هدفمند کردن کسب و کاربتوانیم نیاز های مشتریان را  برطرف کنیم که علاوه جذب مشتری اعتماد آنها هم جلب خواهد شد و چه سرمایه ایی بهتر ازکسب اعتماد؟ همین باعث خواهد شد که آن ها شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی نمایند.

سخن آخر و نتیجه گیری

هک رشد و استفاده از استراتژی هک رشد به ما  کمک می کند  که در سریع ترین زمان بهترین نتیجه در رشد و شکوفایی را در کسب کار خود رقم بزنیم، همین که روش های سنتی کسب و کار را کنار بزنیم و روش های نوین و خلاقانه را استفاده کنیم می توانیم در بازار رقابت کنیم و پایدار بمانیم.برای دیدن آموزش هک رشد میتونید ویدئو های این صحفه رو ببینید.

امتیاز

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931