Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

تکنیک های هک رشد

تکنیک های هک رشد

رشد کسب و کارها مخصوصا آن هایی که تازه به میدان آمده اند در گرو به کار گیری تکنیک های هک رشد می باشد. هک رشد اصطلاحی است که به تازگی در زمینه تجارت و کسب و کار جا افتاده است. هک رشد به معنی استراتژی هایی است که برای جذب مشتری بیشتر در زمان کمتر به کار می رود.

در واقع بدون استفاده از هک رشد کسب و کار تقریبا نمی توان در صحنه رقابت باقی ماند. کارزار رقابتی امروزه به اوج خود رسیده است و برای این که بتوان یک کسب و کار را در بازار نگه داشت خصوصا استارت آپ هایی که به تازگی شروع به کار کرده اند باید از روش هایی استفاده کرد که این کسب و کارها را سریع تر به مشتریان معرفی کرده و باعث جذب آن ها شود. در واقع هک رشد موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

تکنیک های هک رشد چیست؟

به راستی هک رشد به چه معناست؟

واژه هک در واقع به معنای راهی میان بر برای به دست آوردن سریع اطلاعات می باشد. و اما هک رشد در واقع به معنای یافتن راهی سریع برای رشد در کسب و کار به شمار می آید. یافتن و آزمودن سریع استراتژی ها و روش های پیشرفت سریع تر در شناساندن محصول به مشتریان و توسعه آن.

این تعاریف همه به معنای هک رشد می باشند که باید برای تجارت و مخصوصا استارت آپ ها به کار گرفته شوند. در واقع وجود یک هکر رشد برای هر کسب و کاری ضروری به نظر می رسد و این هکر رشد است که با استفاده از تکنیک های هک رشد با پیدا کردن راه میان بر سرعت رشد کسب و کار را بیشتر می کند.

مفهوم هک رشد چیست؟

هکر رشد چه کاری انجام می دهد؟

درست است که روش های قدیمی بازاریابی همچنان ممکن است پاسخگوی تجارت و کسب و کار باشند اما برای استارت آپ ها این روشها کمی کند می باشند و ممکن است قبل از شکل گیری آن به شکست بیانجامد. پس وجود یک هکر رشد در کنار آن ها برای اینکه این اتفاق نیافتد لازم است. هکر رشد از هر راه ممکنی به رشد کسب و کار و توسعه آن و جذب مشتریان بیشتر می اندیشد و تنها هدف او رشد است.

هکر رشد با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند تولید محتوا, شبکه های اجتماعی, اینترنت و seo به بازاریابی می پردازند و از انواع تکنیک های هک رشد بهره می گیرند. هکرهای رشد همواره به دنبال یادگیری و بالا بردن سطح معلومات خود هستند تا از روش های جدید و نوین بازاریابی جا نمانند. افرادی که به عنوان هکر رشد فعالیت می کنند باید با هوش, مدیر, خلاق و به روز باشند.

کار هک رشد چیست؟

۵  پیشنهاد برای تکنیک های هک رشد

۱-برای نیاز مشتری خود پیشنهادی ارایه دهید که نتواند رد کند

یکی از تکنیک های هک رشد این است که بتوانید به مشتریان خود چیزی ارایه دهید که به راحتی نتواند از کنار آن رد شود. حراج گذاشتن و یا عرضه کردن محصول و خدمتی رایگان می تواند مشتریان را وسوسه کند. به شخصه با دیدن پیشنهادهای بسیار جالب یک کسب و کار اینترنتی مشتری دایم آن شدم و آن برند را به دوستان خود نیز معرفی کردم.

پیشنهاد هایی که این فروشگاه لباس ارایه می داد آن قدر جذاب بود که نتوانستم جلوی خود را بگیرم و چندین بار در مدت کوتاه از آن خرید کردم. البته این را هم باید در نظر داشت که در کنار این آفرها باید کیفیت نیز وجود داشته باشد. اگر آن فروشگاه لباس کیفیت لازم را نداشت برای بار دوم هیچ وقت خرید نمی کردم و آن را به کسی پیشنهاد نمی دادم. این فروشگاه لباس توانست در مدت بسیار کوتاهی مشتریانی حتی از شهرهای دیگر جذب کند. پس از ارایه کردن پیشنهادهای جذاب غافل نشوید.

۲-برند خود را در شبکه های اجتماعی معرفی کنید

با داشتن گوشی های هوشمند در دست همه افراد و نقشی که شبکه های اجتماعی در زندگی ما ایفا می کنند قطعا یکی دیگر از تکنیک های هک رشد استفاده از این ابزارهاست. امروزه دیگر کمتر شخصی پیدا می شود که دارای حساب کاربری اینستاگرام و تلگرام نباشد و تقریبا همه افراد در این شبکه های اجتماعی فعالیت دارند. معرفی کسب و کارتان در صفحات پر بازدید می تواند یکی از راه های بیشتر دیده شدن باشد. البته با وجود تعداد زیاد این صفحات و تبلیغات سرسام آور باید در تبلیغات خود خلاقیت داشته باشید تا بتوانید بازگشت مشتری را داشته باشید.

۳-خود را در معرض جستجو قرار دهید

چند وقت قبل به شهری رفته بودم که آن را نمی شناختم و برای صرف نهار به دنبال رستورانی خوب می گشتم. اولین چیزی که به ذهنم رسید جستجو در اینترنت و دیدن نظرات مختلف مردم درباره رستوران های آن اطراف بود. امروزه مردم به هر چیزی که نیاز داشته باشند ابتدا آن را در گوگل جستجو می کنند. قبل از هر چیزی اولین تکنیک هک رشد این است که بتوانید پیدا شوید!

هر چقدر که برند شما خوب و با کیفیت بوده و دارای پیشنهادهای جالب باشد اگر در معرض جستجو نباشد مشتری آن را پیدا نخواهد کرد. ایجاد یک وبسایت و یا وبلاگی که به خوبی شما را معرفی کند می تواند به دیده شدن شما کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که مطالب جدید و به روز وبلاگ و یا وبسایت اعتماد او را بیشتر کرده و می تواند به صفحات اجتماعی شما هدایت کند.

چگونه کسب و کار خود را هک کنیم

۴-با مشتریان خود در تعامل باشید

اگر دقت کرده باشید امروزه در صفحات اجتماعی شاهد چالش های بسیاری هستید که افراد مختلف شما را درگیر آن می کنند. وقتی به خود می آیید می بینید که زمان زیادی را در این چالش ها گذرانده اید. مغز انسان از غلبه کردن و پیروز شدن لذت می برد. اگر چالش هایی کوتاه و جذاب برای مشتریان ارایه دهید و مغز او را درگیر کنید توانسته اید او را بیشتر در صفحه خود نگه داشته و محصولات خود را بشناسانید. این تعامل با مشتری یکی از تکنیک های هک رشد است که حتی خود مشتری متوجه آن نخواهد شد.

۵-مشارکت داشتن با کسب و کارهای مکمل

همکاری داشتن با کسب و کارهایی که به نوعی مکمل کار شما محسوب می شوند می تواند یکی از راه های سریع تر دیده شدن و رشد کردن باشد. هم برای شما و هم برای همکارتان. برای مثال اگر در کار تولید پوشاک کودکان هستید می توانید با کسانی که در کار فروش اسباب بازی هستند مشارکت کنید و برند همکارتان را به مشتریان خود معرفی کنید. با این کار مشتریان هر یک دو برابر خواهد شد.

در انتها باید بدانید که …

راه کارهای ارایه شده تنها تکنیک های هک رشد نیستند و بسیاری راه های دیگر برای رشد سریع کسب و کار وجود دارد. هکر رشد می تواند راه های دیگری نیز برای جذب مشتریان شما پیدا کند. نیاز به چنین فردی در دنیای سرسام آور امروز که بسیار سریع در حال حرکت می باشد به شدت احساس می شود. برای جا نماندن از این قطار سریع السیر باید این تکنیک ها را بدانید تا موفق شوید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931