هک رشد کسب و کار
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

هک رشد کسب و کار

هک رشد کسب و کار

هک رشد کسب و کار واژه ای است که در دنیای تجارت و کار مخصوصا کسب و کارهای اینترنتی بسیار شنیده می شود. اگر راجع به هک رشد نشنیده باشید اولین پرسشی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که هک رشد چیست و به چه منظوری استفاده می شود. اگر بخواهیم به طور خلاصه هک رشد را توضیح دهیم در واقع باید بگوییم هک رشد یافتن راه های سریعتر, کاراتر و با هزینه کمتر برای رشد و توسعه کسب و کار شما می باشد.

هک رشد در کسب و کار

هک رشد به چه معنا است؟

واژه هک در اصطلاح به معنای سود بردن از روشی سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل می باشد. در اصطلاحی دیگر به معنی دگرگونی هوشمندانه و در واقع افزایش سطح دسترسی از راه های غیر معمول است. این اصطلاحات بیشتر در دنیای رایانه به کار می رود اما در حوزه های دیگر نیز قابل تعمیم است. رشد کسب و کار در واقع به معنی یافتن راه هایی است که سریعتر موجب جذب مشتریان به کسب و کار شما می شود.

هک رشد چگونه موجب رشد کسب و کار شما می شود؟

هک رشد کسب و کار دستورالعمل خطی نمی باشد و نمی تواند یک شبه کسب و کار شما را به آسمان ببرد! هک رشد در واقع فرآیندی است که مجموعه ای از تکنیک ها و مهارت ها را شامل می شود. هدف هک رشد توسعه کسب و کار در زمانی سریعتر است.

امروزه دیگر تبلیغاتی که در چشم مخاطب فرو می روند و او را کلافه می کنند جوابگو نیست بلکه باید بازاریابی طوری صورت بگیرد که مشتریان به صورت خود جوش خواهان درگیر شدن با برند شما باشند. این روش که به آن راهکار PULL گفته می شود مشتریان قدیمی را وفادار به برند نگه داشته و موجب جذب مشتریان جدید نیز می شوند. در واقع علاوه بر خود محصول برای فرایند جذب نیز طراحی صورت می گیرد.

معنی هک رشد

هکر رشد به چه کسی گفته می شود ؟

به کسی که فرایند هک رشد کسب وکار را طراحی می کند هکر رشد گفته می شود. این فرد به دنبال راه کارهایی برای سریع تر شدن جذب مشتریان است و این فرایند را کنترل می کند. هکر رشد باید فردی با هوش باشد تا بتواند بهترین استراتژی را برای هر چه سریعتر رسیدن به بازار رقابت را داشته باشد.

این فرد باید علاوه بر داشتن دانش بازاریابی و مارکتینگ دارای شخصیتی مدیریتی بوده و بتواند همه فرایند را تجزیه تحلیل و بهترین تصمیمات را برای رسیدن به هدف بگیرد. هدف هکر رشد فقط بر روی سوذ بیشتر متمرکز شده و تمام فعالیت های وی باید در این راستا باشد. وجود یک هکر رشد در کسب و کارهای نوپا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و حتی ضروری به نظر می رسد.

هکر رشد کیست؟

هک رشد کسب و کار یا روش های قدیمی بازاریابی؟

هک رشد کسب و کار با یک هکر بسیار زودتر اتفاق می افتد تا با یک بازاریاب معمولی. امروزه با گسترش کسب و کارهای اینترنتی و پیدایش بیماری کرونا که بیش از پیش به این کسب و کارها رونق داده است بازار اینترنتی بیش از گذشته داغ گشته است. به طوری که حتی کسانی که در این حوزه فعال نبوده اند به ناچار به کسب و کار اینترنتی روی آورده اند.

در دنیای مجازی و اینترنت بازاریابی به روش های قدیمی کمتر جوابگو است. به علاوه مردم کمتر به این نوع بازاریابی اعتماد دارند. همچنین تبلیغات شلوغ و سرسام آور به جای جذب مشتری موجب دفع او خواهد شد. کاربر امروز با دیدن تبلیغات بسیار و رنگارنگ کلافه شده و به سرغت از سایت خارج خواهد شد. همچنین به این نوع سایت ها کمتر اعتماد خواهد کرد.

هک رشد کسب و کار باید بسیار هوشمندانه و با برنامه و مرحله به مرحله انجام گیرد تا بتواند نتیجه مطلوب بگیرد. باید آهسته آهسته موجب اعتماد مشتری و جذب او شود. این اتفاق علاوه بر ماندگاری مشتری قدیمی موجب جذب مشتری جدید با معرفی مشتری های قدیمی می گردد.

البته ذکر این نکته ضروری است که وجود بازاریاب در رشد کسب و کار یک ضرورت است و جزوی از این فرایند به شمار می آید. بازاریاب باید بتواند با استراتژیی که هکر رشد طراحی کرده است محصول و برند را به بهترین شکل به مردم بشناساند. پس بازاریاب امروزی باید علاوه بر مهارت های بازاریابی سنتی روش های جدید بازاریابی را نیز بداند.

تفات هک رشد با شیوه های سنتی

نتیجه گیری

برای ماندن در بازار رقابت امروزی جذب بیشتر و سریعتر مشتریان و اعتماد آن ها به شما اصل مهمی است. هک رشد کسب و کار روشی است که شما را به این اصل می رساند و در نهایت سودآوری را بیشتر می کند. هدف از هکر رشد همین است. شرکت هایی مانند فیس بوک, اینستاگرام و حتی اسنپ در ایران شرکت هایی هستند که از همین روش استفاده کرده اند و امروزه شناخته شده ترین شرکت ها به شمار می روند. مشتریان آن ها تقریبا دایمی است و هر روز نیز به آن اضافه می گردد. برای اینکه در صحنه رقابت بمانید به خصوص اگر کسب و کاری نوپا دارید وجود یک هکر رشد در کنار شما الزامی است

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931