فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری !
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری !

فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری

دراین ویدئو آموزشی به فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری میشه. یک اشتباه رایج شرکت ها اینه که تمرکز اصلی رو در همون ۱۴ روز ابتدائی مشتریان میزارن . البته باید یادمون نره فعال سازی مشتریان از محصولی به محصول دیگر متفاوت است
مثلا برای اسنپ فود فعال سازی یعنی سفارشو ثبت کنه . بعد از اون چیزی عوض نمیشه، مشتری فقط دوباره یرمیگرده و یه سفارش دیگه میزاره.

اما برای محصول هایی مثله ارتباط با مشتری CRM کاربر میتونه از صدها راه مختلف فعال بشه. اونها ممکنه چند تا از فیچرهای کلیدی رو امتحان کنن و بقیه فیچرها رو نگاه هم نکنند. برای همین هم ما فعالسازی (Activation) و در سطح محصول تعریف نمیکنیم بلکه در سطح فیچرها و ارزش محصول  تعریف میکنیم.

اگه فعال سازی و در سطح محصول ببینین خیلی کلی فعال سازی و بررسی میکنین . برای اینکه مشتریان ما در بلند مدت فعال بمونن باید ارزش های محصول رو به اونها یاداوری کنین و به اونها اموزش بدین .این فعالیتی یکباره نیست بلکه باید مدام اتفاق بیوفته حتی خیلی بعدتر از زمانیکه مشتری با ما آشنا شده یا حتی وفادار به اونه ….

نتیجه گیری :

اکثر ماها فعالسازی رو در سطح محصول و فقط برای روزای اولیه برخورد مشتری با محصولمون تعریف می‌کنیم و اندازه‌گیری و بهینه‌سازی می‌کنیم. اما واقعیت اینه که برای فعالسازی (Activation) بلندمدت مشتری باید تمام فیچرهای محصولمون اکتیویت بشه و تنها در اون صورته که مشتری برای دوره بلندمدت‌تری فعال باقی می‌مونه.

 

Rate this post

امتیاز

Rate this post

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931