هک رشد در استارتاپ !
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

هک رشد در استارتاپ !

 

هک رشد در استارتاپ

سلام من علی رودگر هستم و تو این ویدئوی کوتاه میخوام به این سوالی که زیاد ازم پرسیده میشه جواب بدم که آیا هک رشد در استارتاپ کارآمد و تاثیرگذاره؟

ببینید برای شرکتهای جوان، پروژه‌های بهینه سازی کوچیک خیلی معنادار نیست. مثلا تغییر جمله “ثبت نام مجانی” به “ثبت نام ۳۰ روزه مجانی” یا مقایسه رنگ قرمز با سبز و یه دکمه توی سایت زمانی رو از استارتاپ میگیره که به نظرم اتلاف وقتیه که میتونست به جای اون روی موضوعات مهمتری مثل انطباق محصولش با بازار بپردازه.

یادمون نباید بره که هک رشد برای کسب و کارهایی که منطبق با بازار نشدن اصلا جواب نمیده. خیلی وقتا تو بعضی استارتاپها کارهایی رو میبینم که برای شرکتهای بزرگه و نه اونا مثلا اونا میبینن که شرکتهای بزرگ AB تست میکنن و نتیجه اش مثلا ۲ دهم درصد بهبود نرخ تبدیلشونه و خب این عدد برای شرکتی به اندازه آمازون ۱۰۰ میلیون دلار می ارزه و نتیجه اشم ظرف چند روز میبینه اما برای یه استارتاپ کوچیک ممکنه فقط چندین میلیون تومن درآمد ایجاد کنه و معمولا هم ۷ تا ۸ ماه طول میکشه که این نتیجه حاصل شه.

بنابراین توصیه من اینه که تا به اندازه کافی بالغ نشدید و محصولتون با بازار فیت نشده بهتره پول و زمانتون رو صرف اینجور بهینه سازیها نکنین. اگه یه وقت یه جایی خوندین که فلان ای بی تست نتیجه اش ۵ درصد بهبود نرخ تبدیل بوده تلاش نکنین که اونو کپی کنین چون معمولا انجام چشم بسته تستهای بقیه مثل این میمونه که عینک یکی دیگه رو بزنین چشمتون.

نتیجه کلی هک رشد در استارتاپ های نوپا به هیچ عنوان تاثیرگذار نیست.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برچسب ها:

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931