تیم سازی و ناگفته‌های آن !
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
تیم سازی

تیم سازی و ناگفته‌های آن !

تیم سازی

در طول تاریخ کارهای بزرگ همیشه به دست افراد با انگیزه و با پشتکار انجام شده است. تیم سازی خوب به خیلی از کسب و کارها کمک کرد که قله‌های موفقیت را با سرعت زیادی فتح کنند. یک تیم موفق از افرادی تشکیل شده است که هر یک در کار خاصی مهارت زیادی دارند. این امر بسیار مهم است که شما به عنوان مالک یک کسب و کار افرادی مناسبی را برای شروع کسب و کار خود انتخاب کنید و به صورت یک تیم متخصص و اثربخش گردهم بیاورید.

تیم سازی
تاثیر تیم مناسب در موفقیت

در یک تیم کسب و کار باید یک سری سمت خاص در نظر بگیرید. انتخاب یک فرد با مهارت‌های لازم برای هر سمت، کار بسیار دشواری است. در این مطلب از هکربیز به شما آموزش می‌دهیم که چگونه تیم مناسبی را برای شروع کسب و کار خود و رشد آن تشکیل دهید.

تیم سازی موفق و مزایای آن

تیم مجموعه افرادی است که با کمک به هم، به سوی هدف خاصی حرکت می‌کنند تا بتوانند آن را به دست بیاورند. به همین خاطر در یک تیم سازی موفق افرادی باید انتخاب شوند که برای رسیدن به آن هدف انگیزه کافی داشته باشند. قرارگیری هر فرد در هر سمتی نیازمند مهارت شخصیتی و کاری خاصی است. به همین خاطر باید افراد با توجه به مهارتشان در هر سمتی قرار بگیرند. با انجام کار به صورت تیمی در کسب و کار خود، مسیر رشد و پیشرفت شما به شدت هموار خواهد شد. داشتن یک تیم خلاق و با انگیزه برای کسب و کار شما بسیار سودمند است. یک تیم موفق بهتر می‌تواند خدمات شما را قابل ارزیابی کند. با ارائه ایده‌های جدید توسط اعضای تیم و به کار بردن آن‌ها، می‌توانید به موفقیت کسب و کار خود کمک کنید.

 

عامل های موفقیت در تیم سازی

شروع برای ساخت تیم

شاید این جمله مقداری برای شما کلیشه‌ای به نظر بیاید، اما برای شروع ساخت تیم استارتاپی خود باید از خودتان شروع کنید. این سوال را بپرسید که آیا انگیزه کافی برای رسیدن به هدف دارید یا چقدر توانایی دارید تا برای رسیدن به آن هدف تلاش کنید. در مطالعاتی که روی موفقیت کسب و کارها انجام شده است، تیم سازی نامناسب سومین دلیل شکست آن‌ها بوده است. این بسیار با اهمیت است که شما با تمام وجود برای هدف خود تلاش کنید تا بتوانید تیم مناسبی را برای شروع کار خود دور هم جمع کنید.

داشتن مهارت‌های لازم برای مدیریت یک تیم نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. داشتن تکنیک برای مدیریت مناسب یک کسب و کار، به شما کمک می‌کند که از حداکثر توان تیم خود استفاده کنید. باور، شخصیت مدیریتی و توان کاری چیزهایی هستند که شما برای کنترل تیم خود نیاز دارید.

 

مزایای تیم سازی

استفاده از افراد عملگرا و خلاق در تیم

هیچ کسب و کاری تا کنون تنها با یک ایده کار خود را آغاز نکرده است. این خیلی با اهمیت است که افرادی را در تیم خود قرار دهید که اهل عمل باشند و ایده‌های مناسبی برای کسب و کار شما ارائه دهند. این اجرای کارها است که کسب و کار شما را در مسیر درآمدزایی قرار می‌دهد. به همین خاطر باید تیمی را دور هم جمع کنید تا بتوانید کارها را در زمان مناسب و بیشترین کیفیت انجام دهید.

استارت آپ‌ها در سال‌های اخیر کاهش چشم‌گیری داشته‌اند. در اداره استارتاپ‌ها با چالش‌های زیادی رو به رو می‌شوید و کارها را باید با سرعت زیادی انجام دهید. به همین خاطر ایجاد و مدیریت استارت آپ‌ها به کار بسیاری طاقت فرسایی تبدیل شده است. این دلیلی است که دیگر بسیاری از افراد تمایلی ندارند تا ایده‌های خود را با شروع استارت آپ‌ عملی کنند.

انجام کارها را در زمان مناسب و با بیشترین کیفیت
انجام کارها را در زمان مناسب و با بیشترین کیفیت

تیم‌ها نیاز به تغییر و تعدیل دارند

ایجاد تیم برای راه اندازی کسب و کار تنها کاری نیست که باید انجام دهید. این را باید در نظر داشته باشید که مسیری چند ساله روبه‌روی کسب و کار شما قرار دارد. باید دقت کنید که تیم را نسبت به زمان شروع کسب و کار خود تکمیل کنید. مدیران بسیاری از استارت آپ‌ها پس از گذشتن چند سال از شروع کار دیگر نتوانستند که منابع مالی و نیازهای تیم خود را تامین کنند، به همین خاطر کسب و کار آن‌ها با شکست رو به رو شد.

طبق آمار جمع‌آوری شده، حدود ۷۰ درصد از استارت آپ‌های کوچک پس از ۱۰ سال با شکست مواجه شده‌اند. البته از این آمار نترسید و سعی کنید منابع خود را نسبت به زمان شروع کسب و کار به خوبی کنترل کنید. کسب و کار موفق ساختار مشخصی دارد که باید دقت کنید که چیدمان افراد و مدیریت شما در این چارچوب قرار بگیرد.

اهمیت شخصیت افراد در تیم سازی

یکی از راه‌هایی که می‌توانید کسب و کار خود را در شکست غرق کنید، استخدام افرادی است که با یکدیگر سازگاری نداشته باشند. هماهنگ نبودن اعضای تیم با هم باعث می‌شود که انجام کارها با کندی پیش برود و نتایج کار از کیفیت پایینی برخوردار باشد. این اتفاق ممکن است که سرعت قطار کسب و کار شما را روی مسیر موفقیت کاهش دهد یا حتی آن را از ریل خارج کند.

البته این به این معنا نیست که یک ویژگی شخصیتی خاص ملاک انتخاب شما برای افراد تیم باشد. در واقع شما یک گروه شخصیتی متنوع برای استخدام در سمت‌‌های مختلف احتیاج دارید، اما باید ویژگی هر یکی از آن‌ها را به خوبی بشناسید. بسیاری از کارفرمایان برای انتخاب افراد مناسب تیم خود از تست‌های شخصیتی استفاده می‌کنند تا بهتر شخصیت اعضای تیم خود را بشناسند.

برای مثال قصد دارید فردی را برای سمت بازاریابی در قسمت فروش و توسعه خود استخدام کنید. تشخیص این کار بسیار ساده است؛ شما به فردی احتیاج دارید که روابط اجتماعی قوی و مهارت فروش بالایی را داشته باشد و بتواند به خوبی مشتریان شما را برای خرید کالا یا خدمات شما جذب کند. با استخدام فرد مناسب در این سمت قطعا به سودآوری مناسبی می‌رسید و مدیریت کسب و کار شما بسیار ساده‌تر خواهد شد.

رضایت اعضا در تیم سازی

افرادی را انتخاب کنید که به دنبال رضایت‌مندی مشتری باشند

در تیم سازی باید افرادی را انتخاب کنید که رضایت مشتریان شما را در الویت اول خود قرار دهند. رضایت‌مندی مشتری تنها مربوط به بخش فروش و بازاریابی شما مربوط نیست و باید در تک تک اعضا تیم رعایت شود. این تازه مربوط به کسب و کارهایی است که در بازار جا افتاده‌اند ولی اهمیت مشتری مداری در استارت آپ‌ها کوچک و تازه وارد بیشتر است. شاید شما در آغاز کار خود منابع مالی زیادی برای استخدام یک تیم بزرگ و یا چند بازاریاب را نداشته باشید. در این صورت همه اعضای تیم با مشتریان شما ارتباط مستقیم دارند. به همین خاطر باید اطمینان کسب کنید که همه‌ی اعضای شما این نگرش را دارند و هنگام انجام وظایف خود رضایت مشتریان را در نظر می‌گیرند.

رهبری صحیح تیم

در مدیریت تیم خود سعی کنید مانند مربی نمایش سیرک عمل کنید. مربی سیرک شناخت خوبی روی مهارت نمایشی تیم نمایش سیرک دارد و جوری افراد را برای انجام نمایش قرار می‌دهد که نمایش به صورت کاملا بی نقص اجرا شود. شناخت شما از شخصیت و مهارت هر یک از افراد در مدیریت تیم کسب و کار بسیار با اهمیت است. با قرار دادن اعضای مناسب کنار یکدیگر، کارهای اجرایی به خوبی و با سرعت مناسبی انجام می‌شود. همکاری تیمی خوب برای یک شرکت نوپا کاملا ضروری است.

انجام مراحل استخدام

هر کسی که یک تیم را ساخته باشد می‌داند که جمع‌آوری افراد مناسب برای ساخت تیم بسیار دشوار است. اگر مهارت کافی برای استخدام فرد مناسب تیم خود را ندارید، از یک استخدام کننده کمک بگیرید. انجام این کار برای شما دارد، اما زیان‌هایی که استخدام یک فرد مناسب به تیم شما وارد می‌کند قطعا بیشتر از این هزینه خواهد بود.

راه‌های کم هزینه‌تری نیز برای پیدا کردن افراد با مهارت‌های خاص وجود دارد. به طور مثال می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های کاریابی استفاده کنید. لینکدین (LinkedIn) یکی از این شبکه‌های اجتماعی است که در آخرین آمار ۸۷ درصد استخدام کنندگان از این پلتفرم برای استخدام افراد مناسب استفاده می‌کنند.

تیم سازی
چگونه یک تیم با انگیزه بسازیم؟

از یکنواخت شدن تیم به شدت پرهیز کنید

تیمی را تصور کنید که همه‌ی اعضای آن شخصیت یکسانی دارند و به یک چیز فکر می‌کنند. تمام دستورات به آن‌ها دیکته می‌شود و فقط از یک نفر دستور می‌گیرند. به نظر شما در این تیم جایی برای ظهور خلاقیت و اید‌های جدید وجود دارد؟ قطعا در این نوع تیم سازی هیچ نور امیدی برای پیشرفت وجود ندارد.

ایده‌های جدید و خلاقیت برای استارت آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک، از نون شب واجب‌تر است. با یکسان بودن اعضای تیم هیچ نقطه ضعف و قوتی نمایان نمی‌شود و هیچ‌کس نمی‌تواند عملکرد دیگری را بررسی کند. با این اتفاق هیچ اشتباهات کار شما هیچوقت مشخص نیست و نمی‌توانید آن‌ها را اصلاح کنید.

ایجاد دیدگاه مشترک برای اعضای تیم

سعی کنید چشم‌انداز و دیدگاه خود را برای اعضای تیم خود شبیه‌سازی کنید. با انجام این کار، اعضای تیم شما به صورت متمرکز روی اهداف و چشم‌انداز چند سال آینده شرکت شما کار می‌کنند. برخی از مشاغل سعی می‌کنند که هدف نهایی خود را برای اعضای تیم مشخص نکند. به همین خاطر سالیانه ۳۷ میلیارد دلار برای این رویکرد نادرست هدر می‌شود.

اگر تیم شما برای رسیدن به یک هدف بزرگ آماده نباشد، انگیزه کافی برای رسیدن به آن ندارد. کم بودن انگیزه اعضای تیم هیچ کمکی به رسیدن به اهداف شما نمی‌کند. یک شرکت موفق فرهنگ مشخصی برای خود دارد و همه کارمندان با احترام به این فرهنگ فعالیت می‌کنند.

 

پشت های مهم در تیم سازی

پست‌های شغلی که باید در تیم سازی مدنظر داشته باشید

در هر استارت‌ آپی سمت‌های معینی وجود دارد که افراد متناسب با آن سمت باید در تیم شرکت قرار بگیرند. فعالیت در هر یک از سمت‌ها به ویژگی‌های خاص شخصیتی نیاز دارد تا فرد بتواند به خوبی در آن سمت بدرخشد و به رشد تیم کمک کند. در این بخش از مطلب سمت‌های مهم در یک شرکت را معرفی می‌کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

مدیر اجرایی یا CEO

اکثر مردم فکر میکنند که مدیر کسی است که حقوق بیشتری دریافت می‌کند و فقط یک دفتر اختصاصی برای خود دارد. اما مدیر اجرایی یک تیم استارت آپی مسئولیت‌های مهم‌تری دارد. مدیر اجرایی رهبر تیم است و سعی می‌کند که بر تمامی مراحل اجرای کار نظارت داشته باشد. این فرد سعی می‌کند که با ارائه ایده‌های جدید به موفقیت شرکت و تیم خود کمک کند. به همین خاطر فردی که در سمت مدیر اجرایی یک شرکت قرار می‌گیرد، باید خلاق، دقیق و با انگیزه باشد تا به خوبی بتواند از عهده این وظایف بر بیاید.

مدیر توسعه محصول یا CPO

در هر تیم سازی موفقی فردی وجود دارد که از چشم‌انداز و اهداف شرکت خبر دارد و سعی می‌کند برای رسیدن به آن تلاش کند. مدیر توسعه نیز همین وظیفه را دارد و سعی می‌کند که با تحقیق و توسعه خدمات یک استارت آپ به حقیقی شدن اهداف و رویاهای آن کمک کند. مدیر توسعه محصول باید از نیاز بازار و توانایی شرکت آگاه باشد و سعی کند که ایده‌های جدیدی بر توسعه محصولات ارائه دهد. به همین خاطر داشتن ذهن خلاق برای یک مدیر توسعه محصول ضروری است.

مدیر بازاریابی یا CMO

این فرد کسی است که وظیفه دارد تا بازار جدید و مشتریان آن را برای کسب و کار شما فراهم کند. اهمیت این وظیفه از جایی مشخص می‌شود که میزان فروش محصولات و خدمات شما تاثیر شگرفی روی سودآوری استارت آپ می‌گذارد. داشتن روابط اجتماعی خوب و شناخت کافی روی بازار و مشتریان، به یک مدیر بازاریابی کمک می‌کند تا در سمت خود به خوبی فعالیت کند.

‌سخن پایانی

ما در هکر‌بیز به شما کمک می‌کنیم تا در تیم سازی کسب و کار خود موفق باشید. در این مجموعه بسیاری از ترفند‌های دیگر برای رشد کسب و کار مثل افزایش درآمد و تعداد مشتریان نیز در کنار تیم سازی موفق به شما آموزش داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها مراحل کامل رشد کسب و کار خود به سوی موفقیت را تجربه خواهید کرد.

Rate this post

امتیاز

Rate this post

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931