Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
روش های جذب مشتری

راه های جذب مشتری

راه های جذب مشتری

تجارت و کسب و کار نیز مانند بسیاری از جنبه های زندگی وارد مرحله جدیدی شده است و راه های جذب مشتری جدید ضروری به نظر می رسد. کسب و کار و فروشندگی نیاز به دانش و علم دارد و این علم روز به روز و با سرعت زیاد در حال پیشرفت است. فارغ از اینکه چه کسب و کاری دارید تکنیک هایی که برای فروش در گذشته به کار می بردید شاید امروز به مقدار کافی باعث جذب مشتری نشود. همراه با رشد جمعیت و در کنار آن رشد تکنولوژی و انواع بازارهای مختلف رقبای زیادی نیز به بازار اضافه می شوند.

همچنین مشتریان برای اینکه به کسب و کار شما جذب شوند باید خدمات و محصولات شما را ببینند و بشناسند. اگر شما بهترین خدمات و با کیفیت ترین محصولات را هم داشته باشید اگر کسی آن را نشناسد امکان شکست شما بسیار خواهد بود. پس بهتر است از یادگیری روش های جذب مشتری با متدهای جدید غافل نشوید.

راه های جذب مشتری

چند نکته برای داشتن کسب و کار موفق

۱-داشتن هدف و زمان بندی

داشتن هدف برای هر کاری انگیزه ادامه دادن را تقویت می کند. اگر هدف گذاری کنید و نقشه راهی برای خود ترسیم نمایید خیلی سریع تر به موفقیت خواهید رسید. هر آنچه که در ذهن دارید بنویسید و به آن ها نظم داده و تجزیه و تحلیل کنید. سپس اولویت بندی کرده و زمان بندی کنید.

۲-با مشتری در تعامل باشید

انسان از بازی کردن و پیروز شدن لذت می برد. در واقع یکی از روش های بسیار کارآمد و جذاب جذب مشتری با متدهای جدید بازی سازی می باشد. بازی سازی می تواند باعث تعامل بیشتر با مشتری شود و ذهن او را درگیر کند. درگیر شدن ذهن او باعث می شود برند شما بیشتر در خاطرش بماند.

7 روش جذب مشتری

۳-مشتری خود را آزاد بگذارید

همه ما از فروشندگانی که به زور به ما می چسبند و هر طور شده می خواهند محصول خود را به فروش برسانند متنفریم. اینکه دنبال مشتری راه بیوفتید و مدام در گوش او از ویژگی های محصولات خود زمزمه کنید نه تنها او را ترغیب به خرید نکرده بلکه از شما رانده می شود. تصور نکنید این چسبیدن به مشتری فقط در مغازه اتفاق می افتد. تبلیغات بیش از اندازه و گذاشتن چالش های پی در پی نیز او را خسته خواهد کرد. درست است که داشتن تعامل با مشتری از روش های جذب مشتری با متدهای جدید می باشد اما بیش از اندازه آن او را از برند شما زده خواهد کرد. مشتری امروز بسیار باهوش است و می تواند تشخیص دهد چه زمانی فقط به فکر فروش هستید و نه به فکر مشتری.

۴-مشاور فروش حرفه ای در کنار خود داشته باشید

وجود یک مشاور حرفه ای فروش که از روش های جذب مشتری با متدهای جدید آگاه باشد موفقیت کسب و کار شما را تضمین خواهد کرد. مشاور حرفه ای یا به عبارتی هکر رشد باید فردی با تجربه و دانش کافی باشد و بتواند با مدیریت خود و تکنیک های جدید بهترین راه های فروش را پیدا کند.

جذب مشتری

۵-نیازهای مشتری را به خوبی بشناسید

یکی از بهترین راه ها برای جذب مشتریان دانستن دقیق نیازهای آن هاست. باید بتوانید مشکل مشتری خود را برطرف نمایید. بدانید که او برای برطرف کردن نیاز خود دقیقا به چه ابزاری نیاز دارد. البته مشتری در کنار برطرف شدن نیاز خود فاکتورهای دیگری را نیز در نظر می گیرد. اینکه آیا خرید این محصول هزینه اضافی برای خریدار در پی خواهد داشت یا نه از جمله این فاکتورهاست. مقرون به صرفه بودن در کنار برطرف شدن نیاز مشتری را در نظر بگیرید.

۶-خدمات آنلاین خود را گسترش دهید

با گسترش بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها به تازگی به فکر فروش آنلاین افتادند. فروش اینترنتی از روش های جذب مشتری با متدهای جدید می باشد. داشتن خدمات آن لاین قطعا به بیشتر دیده شدن کسب و کار شما کمک خواهد کرد. علاوه بر آن به دلیل شیوع بیماری بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا اجناس خود را به صورت آن لاین خریداری کنند.

۷-انتخاب های مشتری را محدود کنید

ممکن است تنوع زیاد و وجود گزینه های بسیار برای انتخاب به نظر راهی برای جذب بیشتر مشتری به نظر برسد اما این طور نیست. در واقع مشتریان جذب خواهند شد اما از شما محصولی نخواهند خرید. تنوع بالا انتخاب را برای آن ها سخت می کند و در نهایت دست خالی باز خواهند گشت. پس تنوع زیاد همیشه روشی برای جذب مشتری با متدهای جدید نیست بلکه فقط باعث سر در گمی بیشتر خواهد شد.

سخن پایانی

هک رشد از روش های جذب مشتری با متدهای جدید می باشد. هک رشد راهی است برای هر چه سریعتر دیده شدن شما و رونق بیشتر کسب و کارتان. در مقالات آموزشی هک رشد درباره این که هک رشد چیست و هکر رشد کیست بیشتر پرداخته ایم. با مراجعه به این مقالات درباره تکنیک های جدیدتر فروش بیشتر آموزش خواهید دید.

Rate this post

امتیاز

Rate this post

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931