Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
هکر رشد کیست؟

هکر رشد کیست؟

هکر رشد کیست ؟

در سری مقالات هک رشد به این پرداختیم که هک رشد چیست و هکر رشد کیست؟ در این مقاله قصد داریم بیشتر به توضیح هکر رشد بپردازیم. اینکه یک هکر رشد چه ویژگی هایی باید داشته باشد و چگونه شخصیتی باشد. چه وظایفی بر عهده این شخص است و چه شایعاتی درباره هکر رشد وجود دارد.

هک رشد چیست و هکر رشد

به راستی هکر رشد کیست؟

هکر رشد فردی است که مبتنی بر هدف که همان رشد شرکت شماست کار می کند. این فرد با هر روشی که تشخیص دهد مشتری را جذب می کند و باعث رشد بیشتر می شود. هکر رشد به صورت علمی و دقیق به دنبال مشتریان می گردد و سعی در جذب و ثابت نگه داشتن آن ها می کند. بنابراین برای رشد سریع تر کسب و کار خود به یک هکر رشد نیاز خواهید داشت.

برای هکر رشد شدن باید چه ویژگی هایی داشت؟

برای اینکه بدانید یک هکر رشد کیست و چه مهارت ها و ویژگی هایی باید داشته باشد در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مهارت ها و ویژگی هایی هکر رشد چیست؟

سخت کوشی و صبور بودن

یک هکر رشد تقریبا باید در همه زمینه ها اطلاعات داشته باشد و آن ها را نیز به صورت مداوم به روز رسانی کند. بنابراین باید شخصیتی سخت کوش و صبور داشته باشد تا بتواند به این سطح برسد.

خلاق بودن

هکر رشد کیست؟ هکر رشد کسی است که در درجه اول خلاق باشد. او باید بتواند با استفاده از هر نوع امکانات موجود بهترین و سریع ترین راه حل ها برای هدف را که همان رشد سریع تر است بیابد.

منعطف بودن

شخصیت هکر رشد باید انعطاف پذیر باشد و بتواند در لحظه تصمیم گیری کند. همچنین توانایی استفاده از راه های جایگزین در صورت شکست راه های قبلی را داشته باشد.

مدیر بودن

هکر رشد باید بتواند موقعیت ها, ابزارها, زمان و امکانات را به بهترین شیوه مدیریت کند.

تمرکز و دقت

شخصیت هکر شخصیتی است که روی کار خود تمرکز و دقت دارد و به بیراهه کشیده نمی شود. تمرکز و دقت باعث می شود منابع کمتری هدر بروند.

مهارت های هکر رشد

مهارت های هکر رشد

هکر رشد تقریبا باید در بیشتر زمینه ها مهارت داشته باشد. اما مهارت هایی که باید به خوبی با آن ها آشنا باشد از این قرار است :

  • توانایی بازاریابی به خصوص بازاریابی آن لاین
  • قدرت تجزیه و تحلیل بالا
  • توانایی مدیریت
  • طراحی آزمایش و آزمون و خطا
  • آشنایی با دنیای دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ
  • آشنایی با روان شناسی مشتری
  • کار با آمار و داده ها و آنالیز آن ها

هر کدام از این مهارت ها به سطوح و لایه های بیشتری نیز قابل تقسیم هستند.

بناربراین در پاسخ به این سوال که هکر رشد کیست باید بگوییم او شخصیتی همه فن حریف است که باید بسیاری از مهارت ها را هر چند با عمق کم بداند و بتواند آن ها را در جهت رشد مدیریت کند.

هکر رشد چه وظایفی دارد؟

هدف اصلی و تنها هدف هکر رشد, توسعه و رشد کسب و کار است. پس وظیفه او این است که راه هایی که منجر به تحقق این هدف می شود را بیابد و آن ها را اجرا کند. در صورت شکست باید بتواند راه های جدید تر و بهتری را جایگزین نماید.

شایعاتی که درباره هکر رشد رایج است

شایعاتی که درباره هکر رشد رایج است

  • قبلا به این پرداختیم که هکر رشد کیست. در واقع در ذهن بسیاری از افراد این تصور وجود دارد که هکر رشد باید برنامه نویس باشد. اما در واقع چنین نیست. برای هکر رشد شدن الزامی به یادگیری برنامه نویسی نیست و لزوما خود هکر رشد از برنامه نویسی استفاده نمی کند و می تواند از برنامه نویسان در تیم خود استفاده نماید.
  • شایعه دیگری که درباره هکرهای رشد رایج است این است که بازاریاب سنتی نمی تواند هکر رشد شود. در واقع بازاریابان سنتی با پرورش مهارت هایی که قبلا نام بردیم کاملا پتانسیل تبدیل شدن به یک هکر رشد حرفه ای را دارند. زیرا آن ها بیشتر با بازار و مشتریان در تعامل هستند و شناخت بیشتر آن ها می تواند کمک زیادی به رشد بکند.
  • شایعه بعدی این است که تصور می شود هکر رشد باید از هر راهی ولو اینکه غیر انسانی و غیر اخلاقی باشد به هدف دست پیدا کند. درست است که قبلا گفته ایم که هکرهای رشد از هر راهی برای رشد بیشتر استفاده می کنند اما نباید این راه ها منجر به مزاحمت و اذیت شدن کاربران شود. در واقع استفاده از راه های غیر اخلاقی مسیری معکوس در پی خواهد داشت و موجب ریزش مشتری خواهد شد.
سخن پایانی

در این مقاله به این پرداختیم که هکر رشد کیست و چه ویژگی های دارد. مهارت هایی که لازم دارد را بررسی کردیم. اگر هکر رشد شدن از مشاغل مورد علاقه شماست باید بگوییم که راه سخت و پر مشغله ای در پیش خواهید داشت اما بسیار پر درآمد و چالش برانگیز. همچنین روز به روز به مهارت ها و دانش شما افزوده خواهد شد. پس اگر شخصیتی خلاق ,سخت کوش, صبور و مدیر دارید می توانید به آموزش هک رشد فکر کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امتیاز

5/5 – (1 امتیاز)

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09123009931

برای هماهنگی به شماره واتس اپ ذیل پیام دهید 09123009931